Pár zažil hororovú dovolenku s odletom z bratislavského letiska: Ostal bez hotela a peňazí

Letisko Bratislava, zúfalosť
Foto: Gettyimages, Facebook/ Letisko Bratislava / Airport Bratislava - koláž Bratislavadeň

Problém nastal už po príchode do hotela v Bulharsku. Páru ponúkli novú izbu za takmer 2-tisíc eur.

V lete sa mnoho z nás teší na dlhoočakávanú dovolenku. Bratislavské letisko ponúka desiatky letov do rôznych kútov sveta vrátane dovolenkových destinácií.

Z hlavného mesta do Bulharska leteli pred niekoľkými dňami aj 38-ročný Ladislav s 31-ročnou partnerkou Luciou. Malo ísť o ich prvý spoločný výlet k moru a veľmi sa na dovolenku tešili.

Zrušená rezervácia

Za júnový 7-dňový zájazd zaplatila dvojica 950 eur. Keď lietadlo pristálo na letisku, čakal tam už zabezpečený transfer do hotela. Všetko vyzeralo byť v poriadku až do momentu, kým mladá dvojica dorazila na recepciu hotela.

Recepčná nevedela nájsť rezerváciu a páru odporučila, aby sa obrátil na svoju cestovku. Hoci niekto urobil rezerváciu, následne ju zrušil. Ladislav sa pokúšal kontaktovať konateľa cestovky, no mal vypnutý telefón. V hoteli bola voľná len izba za 1900 eur, čo pár odmietol a našiel si ubytovanie inde za 435 eur.

O niekoľko hodín neskôr sa páru ozval niekto cez sociálnu sieť cestovnej kancelárie s tým, že človek zodpovedný za jeho zájazd je zdravotne indisponovaný. K registrácii sa zamestnanci nevedia dostať, no páru povedali, aby si objednali hotel na vlastné náklady a potom to cestovná kancelária preplatí.

Zbalil si bicykel a odišiel

Po 3 dňoch sa dvojica pýtala cestovnej kancelárie, kedy pošle náhradu škody. Pár ostal prekvapený, pretože nikto neodpovedal. Ladislav kontaktoval Slovenskú asociáciu cestovných kancelárií a cestovných agentúr, no dostal šokujúcu odpoveď.

Cestovná kancelária Danny GO nemá poistenie proti úpadku a z asociácie bola vylúčená. Konateľ si zbalil bicykel do auta a niekam odišiel. Ladislav tvrdí, že si napriek nepríjemnostiam dovolenku s partnerkou užili.

Asociácia poradila poškodeným klientom cestovnej kancelárie, nech sa obrátia na políciu a súd s návrhom na to, aby sa vyhlásil konkurz. Odporúča zároveň pred kúpou zájazdu vyžiadať od cestovnej kancelárie k nahliadnutiu platný doklad o poistení proti úpadku.

Máte podobnú negatívnu skúsenosť s dovolenkou?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk