Páričkova ulica rozdelila verejnosť na dve skupiny: Jedni chcú jej monitorovanie a druhí kontroly kritizujú

Bratislava parickova ulica monitorovanie vodici mestska policia.jpg

Niekoľko dní už platia v Bratislave rozsiahle dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou kruhového objazdu pod Prístavným mostom a uzávierkou Mlynských nív.

Napriek tomu, že informácie o týchto obmedzeniach sú verejnosti už dlhší čas známe, skúsenosť hliadok mestskej polície, ktoré v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom zabezpečujú prejazdnosť Páričkovej ulice, je úplne iná. Dokonca i verejnosť sa na sociálnych sieťach rozdelila na dve skupiny. Zástupcovia jednej skupiny prítomnosť policajných hliadok a následné riešenie priestupkov kritizujú, druhá skupina požaduje nepretržité monitorovanie tejto ulice a nekompromisné riešenie priestupkov.

Mestská polícia prizvukuje, že ani jej táto situácia nie je ľahostajná a konštatuje, že len za prvý týždeň platnosti dopravných obmedzení na tejto ulici riešili 293 priestupcov. Ďalších 260 motoristov bolo hliadkami otočených ešte pred vjazdom do týchto miest.

Obmedzenia na samotnej Páričkovej ulici nie sú samoúčelné. V jednom vozidle mestskej hromadnej dopravy pri maximálnej obsadenosti sa môže prepravovať 150 ľudí. V jednom osobnom aute je cestujúcich oveľa menej. Maximálne jeho vodič a spolujazdec. Teoreticky v osobných vozidlách, ktoré zastavili hliadky mestskej polície, cestujúcich mohlo byť 586. Teda štyri plne obsadené kĺbové autobusy MHD. Tieto v dennom režime zabezpečujú prepravu cestujúcich po tejto ulici tromi pravidelnými linkami,“ dopĺňa Mestská polícia v Bratislave. Táto ulica bude neustále monitorovaná a to až do času, kedy sa motoristi nepoučia a začnú rešpektovať platné dopravné značenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk