Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Park_jakubovo_namestie_maps.google 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
28. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Park na Jakubovom námestí zrevitalizujú. Prispieť návrhmi môže aj verejnosť

Mestská časť Staré Mesto bude aj v tomto roku pokračovať v oživovaní verejných priestorov a revitalizácii parkov. Na rad príde park na Jakubovom námestí.

Park na Jakubovom námestí bol do roku 2017 zaradený medzi Chránené areály, je na ňom umiestnený aj Pamätník obetiam komunizmu.

Staré Mesto chce tento park spolu s priľahlými komunikáciami zrevitalizovať a chce pri tom využiť aj názory a nápady verejnosti. Diskusie budú zamerané na stanovenie funkčných zón pre využitie jednotlivých častí parku i pridanie nových funkcií ako výbeh pre psy, komunitné záhrady alebo ihrisko na cvičenie. „Priestor parku bude rozšírený v severnej a západnej časti a návrh revitalizácie by mal zvýšiť kvalitu verejnej zelene a povrchov, zabezpečiť bezbariérovosť, zlepšiť hospodárenia s dažďovou vodou, zjednotiť a doplniť mobiliár a vytvoriť priateľské prostredie pre lokálnu komunitu a všetky vekové kategórie,“ uvádza sa na stránke Starého Mesta.

Svojimi nápadmi môžete prispieť k skrášleniu Jakubovho námestia a priľahlého parku, stačí odpovedať na tri otázky, ktoré kladie Staré Mesto.
Čo sa vám v parku na Jakubovom námestí páči, čo podľa vás treba zachovať?
Na čo by park nemal slúžiť/čo by v parku nemalo byť?
Čo by ste v parku privítali?

Odpovede môžete posielať do konca marca elektronicky na email [email protected] alebo poštou na adresu: Kancelária starostu – referát územného plánu a rozvoja, Mestská časť Bratislava – Staré Mesto, Vajanského nábrežie 3, Bratislava 814 21.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X