Park na Dunajskej prejde obnovou, mesto hľadá dodávateľa a ponúka viac ako 175-tisíc eur

Detske ihrisko pieskovisko pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Do prvej fázy obnovy patrí napríklad aj revitalizácie ďalších priestorov.

Bratislava hľadá dodávateľa, ktorý zrevitalizuje park na Dunajskej ulici. „Pôjde o celkovú rekonštrukciu verejného priestranstva parku Dunajská vrátane spevnených plôch výsadby novej zelene, vybudovanie verejného osvetlenia, elektrickej prípojky, dodávku a montáž mobiliáru, rozšírenie vstupnej brány pre verejnosť, sadové úpravy a závlahový systém, opravy oplotenia, detského ihriska, zasakovacieho jazierka a fontánok,“ uvádza mesto na sociálnej sieti. Predpokladaná hodnota zákazky je 175 600 eur a lehota na predkladanie ponúk uplynie 9. septembra.

Metropolitný inštitút Bratislavy realizuje revitalizáciu parku v rámci iniciatívy hlavného mesta Živé miesta. V rámci nej obnovia tento rok 25 verejných priestorov za 14,3 milióna eur.

Do prvej fázy obnovy patrí napríklad aj revitalizácia Trnavského mýta, priestor Krížna – Karadžičova, parčík Žilinská, multifunkčný park v Karlovej Vsi, park Husova, areál bývalých muničných skladov, areál Malý Slavín, vyhliadka na Kamzíku, parčík na Radlinského, Komenského námestie, Námestie slobody či revitalizácia verejného priestoru pod Mostom SNP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk