Park na Kempelenovej ulici v Karlovej Vsi získal krajší šat aj vďaka obyvateľom, ktorí zaň hlasovali v ankete

Kempelenova ulica karlova ves park anketa revitalizacia.jpg
Zdroj foto: www.karlovaves.sk

Vďaka podpore obyvateľov sa mohla uskutočniť renovácia parku na Kempelenovej ulici. Občania vybrali tento park v ankete ako verejný priestor, ktorý by potreboval doplnenie chodníkov a obohatenie novými záhonmi okrasných kríkov a trvaliek.

V tomto ročnom období sa ešte nemôžeme tešiť z veľkej vizuálnej zmeny, ale na jar sa trávnik a záhony rozzelenajú a zakvitnú v plnej kráse. V jarných mesiacoch plánujeme ešte obnoviť mobiliár parku a zlepšiť čistotu osadením väčšieho odpadkového koša,“ informuje Lenka Nemcová z Referátu riadenia projektov.

Zamestnanci miestneho úradu spolu s VPS tu založili záhon s terénnou úpravou na svahu. Záhony vysadili kvitnúcimi kríkmi a trvalkami, ktoré sú vhodné na slnečné miesta. Pripravili pôdu na jarný výsev nového trávnika a kvetnatej lúky. Súčasťou revitalizácie bol aj výrub 8 kusov stromov Javorovca jaseňolistého. Zamestnanci tiež založili chodník, ktorý je prispôsobený príprave sídliska na dopady klimatickej zmeny. To znamená, že bol vytvorený zo zatrávňovacích panelov a vysypaný štrkom.

Do spolupráce bolo zapojené Bratislavské regionálne ochranárske združenie. Na jar je v pláne dosádzanie lúčnej zmesy na „motýlie“ kvitnúce lúky a maľovanie na betónový múrik spolu s deťmi z blízkej školy. Osadia tu aj infotabuľky o hmyzom hoteli a o kryte pre ježkov pod stromami.

Veríme, že zrealizovanými prácami zvýšime atraktivitu tohto priestoru so zachovaním oddychového charakteru parku. Okrem toho vyzdvihneme okrasnú funkciu zelene či podporíme biodiverzitu kvitnúcich druhov rastlín a užitočného opeľujúceho hmyzu na sídlisku. Výsledok nášho projektu bude slúžiť celej komunite v oblasti sídliska ako aj ostatným návštevníkom Karlovej Vsi,“ dodáva Lenka Nemcová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk