Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kempelenova ulica karlova ves park anketa revitalizacia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj foto: www.karlovaves.sk
11. februára 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Park na Kempelenovej ulici v Karlovej Vsi získal krajší šat aj vďaka obyvateľom, ktorí zaň hlasovali v ankete

Vďaka podpore obyvateľov sa mohla uskutočniť renovácia parku na Kempelenovej ulici. Občania vybrali tento park v ankete ako verejný priestor, ktorý by potreboval doplnenie chodníkov a obohatenie novými záhonmi okrasných kríkov a trvaliek.

V tomto ročnom období sa ešte nemôžeme tešiť z veľkej vizuálnej zmeny, ale na jar sa trávnik a záhony rozzelenajú a zakvitnú v plnej kráse. V jarných mesiacoch plánujeme ešte obnoviť mobiliár parku a zlepšiť čistotu osadením väčšieho odpadkového koša,“ informuje Lenka Nemcová z Referátu riadenia projektov.

Zamestnanci miestneho úradu spolu s VPS tu založili záhon s terénnou úpravou na svahu. Záhony vysadili kvitnúcimi kríkmi a trvalkami, ktoré sú vhodné na slnečné miesta. Pripravili pôdu na jarný výsev nového trávnika a kvetnatej lúky. Súčasťou revitalizácie bol aj výrub 8 kusov stromov Javorovca jaseňolistého. Zamestnanci tiež založili chodník, ktorý je prispôsobený príprave sídliska na dopady klimatickej zmeny. To znamená, že bol vytvorený zo zatrávňovacích panelov a vysypaný štrkom.

Do spolupráce bolo zapojené Bratislavské regionálne ochranárske združenie. Na jar je v pláne dosádzanie lúčnej zmesy na „motýlie“ kvitnúce lúky a maľovanie na betónový múrik spolu s deťmi z blízkej školy. Osadia tu aj infotabuľky o hmyzom hoteli a o kryte pre ježkov pod stromami.

Veríme, že zrealizovanými prácami zvýšime atraktivitu tohto priestoru so zachovaním oddychového charakteru parku. Okrem toho vyzdvihneme okrasnú funkciu zelene či podporíme biodiverzitu kvitnúcich druhov rastlín a užitočného opeľujúceho hmyzu na sídlisku. Výsledok nášho projektu bude slúžiť celej komunite v oblasti sídliska ako aj ostatným návštevníkom Karlovej Vsi,“ dodáva Lenka Nemcová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X