Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Park racianske myto nove mesto.jpg
Foto: www.facebook.com

Park na Račianskom Mýte prejde obnovou, takúto cenu navrhuje Nové Mesto

Mestská časť Nové Mesto hľadá vo verejnej súťaži zhotoviteľa prác na revitalizácii parku.

Park na Račianskom Mýte zrevitalizuje Nové Mesto za viac ako 810-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť hľadá zhotoviteľa prác.

Predmetom zákazky je revitalizácia časti parku na Račianskom Mýte,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Hodnota zákazky

Predpokladaná hodnota zákazky je 810 812 eur bez DPH a termín na predkladanie žiadostí o účasť vo verejnej súťaži je do 1. júla.

Predmet zákazky je financovaný z vlastných zdrojov mestskej časti a z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

V parku pribudne nová zeleň, starý asfalt vymenia za plochy zadržiavajúce vodu na zavlažovanie a pribudnúť by mali aj lavičky a ihriská s prvkami pre deti aj športovcov.

Nevyhovujúci stav

Park na Račianskom mýte má rozlohu 52 580 metrov štvorcových. „Podstatná časť parku je v nevyhovujúcom stave a je potrebná rekonštrukcia povrchov chodníkov a spevnených plôch. Tiež je potrebná revitalizácia zelene a prispôsobenie parku súčasným potrebám v rámci adaptácie na klimatické zmeny,“ uviedla mestská časť.

Zmenou má prísť k asanácii peších komunikácií, povrchov, zariadenia detských ihrísk, obrubníkov a parkového mobiliáru.

Účelom projektu je zvýšenie vodopriepustného charakteru územia a zlepšenie klimatických pomerov lokality, ako aj modernizácia mobiliáru a prvkov parku,“ uvádza obstarávateľ. Nové Mesto chcelo park zrevitalizovať už v roku 2015, projekt sa však nakoniec nezrealizoval.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X