Park Račianske mýto sa možno dočká rekonštrukcie. Kedy sa tak stane?

Park Račianske mýto
Foto: www.2ka.sk

Plány sa týkajú zmien viacerých starších plôch za nové, výmenu povrchov i rozčlenenia funkcií. Predložilo ich Nové Mesto na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Termíny ani náklady zatiaľ nekonkretizovali.

Vzniknúť by mali tri funkčné zóny, pričom prvá bude určená pre najmenšie deti do šesť rokov. Mala by obsahovať nové hojdačky, výsadbu kríkov a ihrisko sa má rekonštrukciou zmeniť na multifunkčné ihrisko. Súčasťou revitalizácie má byť aj rekonštrukcia chodníka a k asfaltovému chodníku by mestská časť rada pridala aj mäkší mlatový.

Druhá zóna je navrhnutá pre väčšie deti od šesť do šestnásť rokov. Počítajú v nej s terénnymi modeláciami, terasou určenou na bicyklovanie, vybudovať by mali viacero hracích prvkov. Posledná, tretia funkčná zóna má byť určená pre starších ľudí. Postavia tam dve petangové ihriská, pribudnú aleja stromov, nové smetné koše a lavičky.

Mestská časť sa chce zamerať predovšetkým na rekonštrukciu už existujúcej zóny v severnej časti lokality, kde stoja ihriská a plochy pre deti. Z celkovej rozlohy parku, ktorý má 5,2 hektára, tak zrevitalizujú územie s rozlohou necelých dvoch hektárov.

Park Račianske mýto
http://www.2ka.sk/portfolio/pellentesque-enim-lorem/

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk