Park stupavského kaštieľa prejde revitalizáciou, rekonštruujú aj barokový mostík

Kastiel v stupave rekonstrukcia.jpg

Rekonštrukčné práce potrvajú podľa plánov do prvého štvrťroka 2020 a ich cena bude vyššia ako 700-tisíc eur.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) revitalizuje park stupavského kaštieľa, kde sídli župný domov sociálnych služieb a zariadenie seniorov. Súčasťou parku je aj jazierko za kaštieľom a barokový mostík, ktorý sa aktuálne rekonštruuje, informovala hovorkyňa Bratislavského kraja Lucia Forman.

Na dosiahnutie čo najpresnejšej autenticity zvolili projektanti pôvodné technologické spracovanie konštrukcie mosta, pričom do úvahy vzali aj geometrické nezrovnalosti jeho jednotlivých častí. V najbližšom čase plánujeme vykonať samotné murovanie klenieb mosta a montáž ramenátov,“ povedala Lucia Forman.

Náklady na revitalizáciu parku za rok 2019 predstavujú 726 895 eur a uhradí ich Bratislavský samosprávny kraj zo svojho rozpočtu. Rekonštrukčné práce na barokovom mostíku potrvajú podľa plánov do prvého štvrťroka 2020.

Park denne navštevuje množstvo ľudí, medzi ktorými sú najčastejšie okrem seniorov mladé rodiny s deťmi a využívajú ho na oddych či aktívny pohyb. Zveľadenie tohto priestoru je všeobecne prospešné pre širokú verejnosť,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk