Parkovací dom bude stáť aj v Petržalke, projekt získal prvé povolenia

Garazovy dom vavilova v arms 2.jpg

O výstavbe parkovacieho domu na Vavilovej ulici v Petržalke sa hovorí už roky. Spoločnosť V-arms podala žiadosť o preskúmanie vplyvu na životné prostredie v septembri 2016. Firma čakala na prvé povolenia, od miestnych úradov už získala územné povolenie. Uviedol to portál etrend.sk.

Petržalská firma V-arms chcela na výstavbu použiť mestské pozemky medzi panelákom na Jungmannovej a domami na Vavilovej ulici. Parkovací dom mal byť päťpodlažný, pričom na podzemnom a prízemnom podlaží mali byť otvorené parkovacie miesta. Na zvyšných poschodiach boli navrhnuté uzatvárateľné parkovacie boxy. Pribudnúť malo 72 voľných a 171 uzatvárateľných parkovacích miest.

Garazovy dom vavilova v arms 3.jpg
http://varms.sk/sektory-podnikania/development/sucasne-projekty/

Projekt však mal viacero problémov, musel byť prekreslený. Štvrté nadzemné podlažie bude po úpravách na západnej strane ustúpené a podlažie by malo byť na západnej strane čiastočne zapustené. Na východnej strane je po úpravách toto podlažie výškovo posunuté o pol podlažia.

Garazovy dom vavilova v arms.jpg
http://varms.sk/sektory-podnikania/development/sucasne-projekty/

Parkovacích miest má byť celkovo 243. Stále platí, že bude mať stavba jedno podzemné a štyri nadzemné podlažia, objekt však bude o jedno necelé podlažie zapustený do terénu. Parkovací dom bude mať dopravnú obslužnosť z Vavilovej ulice. Projekt už získal územné rozhodnutie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk