Parkovací dom na Trhovej v Dúbravke zatiaľ nepostavia

Parkovaci dom trhova fb.jpg

Stavbu odmietajú obyvatelia žijúci v okolí plánovanej výstavby. Na v poradí už treťom verejnom stretnutí k zámeru na Trhovej ulici deklarovali, že ich znepokojuje možná dĺžka výstavby, ako aj zvýšený hluk a pohyb áut.

Podľa Františka Slezáka zo spoločnosti Gar Park, s. r. o. , investora projektu, chápu obavy ľudí, no chceli použiť prefabrikovaný konštrukčný systém a všetko by sa zmontovalo v priebehu pár dní. Obyvateľov na stretnutí tiež upokojoval, že žiadne navyšovanie, respektíve dodatočné nadstavovanie objektu parkovacieho domu nehrozí.

Investor navrhoval postaviť na Trhovej ulici jednopodlažný parkovací dom s vonkajším verejným parkovaním na streche a vnútorným súkromným. Na súčasnom parkovisku pod reštauráciou Orim môže v súčasnosti zaparkovať viac ako deväťdesiat áut, investor počítal so zachovaním verejného parkovania na streche parkovacieho domu, vytvoriť tu chcel viac ako sto parkovacích miest. Ďalšie mali pribudnúť vo vnútri objektu. Malo ísť o približne päťdesiat privátnych miest v garážach alebo na vnútorných vyhradených státiach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk