Parkovanie bude v Bratislave kontrolovať auto CamCar s najmodernejším vybavením

Camcar bratislava mestska policia.jpg

Monitorovacie auto CamCar zatiaľ testujú v podmienkach Bratislavy, budú kontrolovať hlavne parkovacie zóny určené pre rezidentov.

Bratislavčanov zaujímalo, ako budú mestskí policajti kontrolovať dodržiavanie pravidiel férového parkovania v praxi. Jedným z prostriedkov kontroly bude využitie najmodernejších technológií na trhu a to napríklad aj online kontrola pomocou inteligentného monitorovacieho auta. Využitie tejto technológie by malo výrazne pomôcť pri kontrolovaní áut a mestská polícia tak nebude zaťažená.

Túto technologickú vychytávku využívajú pri kontrole parkovania aj v Trenčíne. Mestská polícia Bratislavy preto uvítala možnosť si takéto auto otestovať aj v podmienkach hlavného mesta. Hliadky mestskej polície budú v testovacej fáze kontrolovať parkovanie prostredníctvom inteligentného monitorovacieho vozidla vo vybraných lokalitách mesta. Predmetom kontroly budú najmä parkovacie zóny určené pre rezidentov.

Mesto od kontrol očakáva hlavne účinnejšiu, efektívnejšiu minimalizáciu neoprávnene parkujúcich áut a následne navýšenie počtu parkovacích miest práve pre rezidentov. „Od využitia tohto systému sa očakáva, že pomocou technológií v ňom zabudovaných, môže mestská polícia skontrolovať väčší počet vozidiel a systém následne vygeneruje iba tie, ktoré sú podozrivé zo spáchania priestupku – teda nepovoleného parkovania na miestach vyhradených pre rezidentov a tým pádom sú chránení tí motoristi, tí občania, pre ktorých sú rezidenčné miesta určené,“ dopĺňa mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk