Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, Petržalka, auto
ilustračné: SITA
31. decembra 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

O parkovanie v centre mesta sa bude naďalej starať BPS Park. Mesto podpísalo výhodnejšiu zmluvu

Parkovanie v Starom Meste, na miestach v správe hlavného mesta, bude ďalej zabezpečovať parkovacia spoločnosť BPS Park. Tej síce radnica v lete vypovedala zmluvu, no teraz s ňou dohodla ďalšiu spoluprácu. Výpovedná lehota sa totiž končí 31. decembra 2015.

„Pôvodnú zmluvu sme vypovedali, lebo bola pre mesto nevýhodná. Keďže sme chceli zabezpečiť poriadok v parkovaní aj po 1. januári, rokovali sme so zástupcami spoločnosti BPS Park a zabezpečili sme pre mesto výhodnejšie podmienky. Spoločnosť bude mestu platiť za prenájom parkovacích miest viac ako dvojnásobok pôvodnej zmluvnej ceny,“ vysvetlil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Novú zmluvu uzavrela radnica s firmou BPS Park na dobu určitú, kým nebude zavedená celomestská parkovacia politika. Mesto však zatiaľ nemá schválené napríklad ani len všeobecne záväzné nariadenie, potrebné k spusteniu parkovacej politiky. Zatiaľ nevedno, kedy primátor Nesrovnal potrebné dokumenty predloží na schválenie mestskému zastupiteľstvu.

„V súčasnosti vedieme rokovania o prijatí jednotnej parkovacej politiky tak, aby sme ju mohli spustiť hneď, ako to bude možné. Tá bude predstavovať komplexné riešenie parkovania v Bratislave. Do času, kým nebude prijatá jednotná parkovacia politika, bude parkovanie v Bratislave fungovať tak, ako doteraz,“ vysvetľuje ďalej Nesrovnal.

Hlavné mesto malo pôvodne uzatvorenú so spoločnosťou BPS Park zmluvu na dobu neurčitú s možnosťou vypovedania bez udania dôvodu. Bratislavskí mestskí poslanci však v júni tohto roka rozhodli, že spoluprácu s firmou chcú rozviazať, parkovacia zmluva sa im totiž zdala nevýhodná. Primátor Nesrovnal zmluvu vypovedal koncom júna, výpovedná lehota sa končí 31. decembra 2015.

Ako priblížila Skokanová, podľa pôvodnej zmluvy platila firma hlavnému mestu za 650 parkovacích miest 10 289 eur. Podľa novej zmluvy, ktorú mesto uzavrelo s BPS Park, si radnica prilepší. Firma totiž bude za prenajatie vybraných mestských komunikácií platiť radnici 23 000 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X