Parkovanie v blízkosti Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej by sa malo zlepšiť, stav parkoviska je nevyhovujúci

Antolska nemocnica petrzalka parkovanie.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Pri nemocnici je 54 voľných parkovacích miest, zvyšných 199 miest prevádzkuje súkromná firma.

Petržalka je otvorená riešeniu lepšieho parkovania pri nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici. Ako mestská časť informuje na sociálnej sieti, pri nemocnici sa nachádza 54 voľných parkovacích miest, zvyšných 199 miest vlastní štát a prevádzkuje ich súkromná firma, ktorej ich nemocnica prenajala.

Jej vedenie v kontexte blížiaceho sa konca pôvodnej nájomnej zmluvy avizuje, že bude hľadať lepšie riešenie, a to aj v diskusii s našou samosprávou,“ uviedla mestská časť. Momentálne je parkovanie na 199 miestach spoplatnené.

Nevyhovujúci stav

Petržalka skonštatovala, že diskusii o budúcnosti parkoviska pri nemocnici je otvorená, nakoľko aktuálny stav nie je vyhovujúci.

Veríme preto, že nadviažeme na spoločné rozhovory o zámeroch nemocnice ešte z roku 2019, v ktorých jej vedenie aj Ministerstvo zdravotníctva SR plánovalo budovať aj úplne nové parkovacie kapacity,“ spresnila samospráva.

Mestská časť doteraz žiadosť o vydanie územného rozhodnutia pre vhodnú stavbu, ktorá by z časti pomohla problém vyriešiť, neeviduje.

Vybudovanie parkoviska

Ešte koncom septembra 2019 prišlo k výmene pozemkov medzi hlavným mestom a Univerzitnou nemocnicou Bratislava. Tá chcela do konca roka 2020 na Antolskej vybudovať a sprevádzkovať pomerne veľké bezplatné parkovisko s kapacitou 199 áut.

Pôvodný zámer bol v roku 2019 vyhodnotený magistrátom aj našou samosprávou ako nevhodný z dôvodu zabratia neprimerane veľkej plochy zelene. V snahe zachovať ju sme navrhli vhodnejšie riešenie – dvojpodlažné parkovacie garáže,“ vysvetlila Petržalka.

Nenastal posun

Od tohto obdobia však v tejto veci nenastal posun a rozhodnutie, čo bude s parkoviskom ďalej, je stále na strane petržalskej nemocnice.

Ak nám i kolegom z mesta partneri predložia vhodný projekt, ktorý zohľadní všetky relevantné požiadavky a pripomienky všetkých zainteresovaných, na ktorých sme sa predbežne dohodli ešte v roku 2019, kolegovia z oddelenia územného konania, stavebného poriadku a špeciálneho stavebného úradu takúto stavbu radi odobria,“ uzavrela samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk