Parkovanie v zónach PAAS sa v lokalite Ružinov - Nivy mení. Aké zmeny sú to a ako to ovplyvní návštevníkov?

Parkovanie paas parkovacia politika ruzinov.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

V Bratislave sa opäť pripravuje veľká zmena v regulácii parkovania. Od 15. apríla sa menia parkovacie časy v zóne PAAS v lokalite Ružinov – Nivy. Prečo k tomu dochádza a ako to ovplyvní návštevníkov tejto oblasti?

V Bratislave pokračuje zjednocovanie časov regulácie parkovania v zónach PAAS. Nová zmena sa týka lokality Ružinov – Nivy a začína od 15. apríla 2024. Dochádza ku zmenám času regulácie parkovania v tejto oblasti, a to na základe skúseností z prevádzky regulovaných zón a podnetov obyvateliek a obyvateľov.

Lokalita Ružinov RU1 Nivy sa rozdelí na dve časti – sever a juh, pričom severná časť je ohraničená ulicami Trnavská cesta, Karadžičova, Záhradnícka a Bajkalská, a juh je ohraničený ulicami Záhradnícka (vrátane), Karadžičova, Mlynské Nivy, Prievozská a Bajkalská.

Severná časť bude regulovaná od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 24.00 a južná časť bude regulovaná tiež od pondelka do piatku v rovnakom čase. Táto zmena znamená, že parkovanie medzi 24.00 a 8.00 bude zadarmo, avšak počas dňa sa bude platiť nezmenená hodinová tarifa 1,50 eur.

Zmena v zónach bude postupne označená novými dopravnými značkami. Rezidentské karty budú aj naďalej platné pre obyvateľov oboch lokalít, takže pre nich nebudú žiadne zmeny v parkovaní.

Táto zmena bola navrhnutá po zohľadnení skúseností z prevádzky zóny a početných podnetov obyvateľov. Zjednocuje tiež čas regulácie so susednými zónami, čo prispieva k väčšej konzistencii v regulácii parkovania po celej Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk