Parkoviská na Kamzíku budú zrekonštruované, opravia povrch aj vyznačia boxy

Parkovisko kamzik
Foto: Mestské lesy v Bratislave

Na oboch parkoviskách kompletne opravia povrch a vyznačené parkovacie boxy.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) zrekonštruujú parkoviská na Kamzíku. „Parkoviská pri pamätníku a pod televíznou vežou vznikli v 80. rokoch ako dočasné riešenie a na rozbitej šotolinovo-asfaltovej ploche sa parkuje v rovnakom režime dodnes. Mestské lesy pripravili komplexnú rekonštrukciu oboch parkovísk tak, že pribudnú vyhradené miesta pre ZŤP, bezpečný koridor pre chodcov a cyklistov, funkčné osvetlenie a MHD nástupište,“ uviedli MLB na sociálnej sieti a dodali, že na oboch parkoviskách bude kompletne opravený povrch a vyznačené parkovacie boxy.

Parkovisko sa v rozumnej miere rozšíri, avšak len na už existujúcej spevnenej ploche. Megalomanský variant, ktorý v minulosti rátal s výrubom významnej časti lesa, sme zavrhli,“ vysvetlili mestské lesy a dodali že najbližšie dni sa budú pripravovať na stavbu odstraňovaním náletových drevín na existujúcej spevnenej ploche.

Ide o 10- až 40-ročné javory, buky, vŕby a jasene, časť z nich je nahnutá nad parkovisko či poškodená, a časom by ich bolo nutné aj tak odstrániť z bezpečnostných dôvodov,“ doplnili MLB a dodali, že v obmedzenom režime bude možné parkovať na parkoviskách aj počas týchto prác.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk