Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Planovane_parkovisko_mlynske_nivy_eia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
25. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Parkovisko Mlynské nivy by mohlo stáť už tento rok

Navrhovateľ ENG2 Facility Managment, s. r. o., predložil mestu zámer Parkovisko Mlynské nivy.

Do zámeru je možné nahliadnuť do 14. júna na prízemí budovy magistrátu alebo elektronicky TU. Verejnosť môže svoje písomné stanovisko doručiť Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o ž. p., oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek ž. p., Tomášikova 46, 832 05 Bratislava 3 do 14. júna.

Parkovisko plánujú postaviť v lokalite medzi Plynárenskou ulicou, Mlynskými nivami, Bajkalskou a Prístavnou ulicou. Zo severozápadnej strany je územie ohraničené chodníkom Plynárenskej ulice, zo severovýchodnej strany pásom priľahlým vozovke Mlynské nivy, zvyšné strany staveniska obkolesuje areál firmy S.I.T., a. s.

Išlo by o nové verejné spoplatnené parkovisko s počtom 236 parkovacích miest. Navrhovaná činnosť je predkladaná v dvoch variantoch A a B. Variant A predstavuje bezobslužný parkovací systém. Variant B je obslužným parkovacím systémom, uvažuje s nahradením automatizovaného systému prevádzky parkoviska pracovníkom.

Parkovisko bude mať povrch z cementobetónu vo výmere 6 081,7 m2. Na ploche parkoviska sú navrhnuté štvorcové ostrovčeky, v ktorých budú vysadené stromy a v niektorých sa osadia stožiare vonkajšieho osvetlenia. Celková plocha pozemku pre stavbu je 7 332 m2. Z toho celková zastavaná plocha pre komunikácie a spevnené plochy je 6 839,8 m2 a ostatné voľné plochy a zeleň majú 971 m2.

Predpokladaný termín začatia a ukončenia činnosti je september a november 2017.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X