Parkovisko za novou budovou Slovenského národného divadla zrekonštruovali, bude spoplatnené

Parkovisko snd.jpg
Foto: snd.sk

Za SND po rekonštrukcii pribudla nová verejná komunikácia, bezbariérový chodník a zastávka MHD.

Parkovisko za novou budovou Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave prešlo v uplynulých týždňoch rekonštrukciou.

Ako informuje PR manažérka SND Jana Alexová, jej výsledkom je nová dopravná infraštruktúra v okolí divadla, parkovisko s moderným parkovacím a kamerovým systémom a verejné osvetlenie.

Od pondelka 3. októbra bude parkovanie na divadelnom parkovisku spoplatnené,“ uviedla.

Kompletná rekonštrukcia cesty

Stavebné úpravy na parkovisku SND vrátane priľahlých komunikácií na svoje náklady v rámci vynútenej investície zrealizoval developer JTRE, ktorý v bezprostrednej blízkosti stavia komplex Eurovea 2.

SND tieto stavebné zásahy využilo na zvýšenie diváckeho komfortu svojich návštevníkov,“ vysvetlila Alexová. Kompletne zrekonštruovali cestu za novou budovou SND, kde pribudla nová verejná komunikácia, bezbariérový chodník a zastávka mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Pribudlo tiež verejné osvetlenie a SND v súčasnosti pokračuje v obnove areálového osvetlenia parkoviska,“ dodala.

Kapacita parkovacích miest

Parkovisko SND má aj po úpravách nezmenenú kapacitu 250 parkovacích miest. „Počas rekonštrukcie nastalo vyrovnanie prepadlín na parkovisku a pribudlo nové dopravné značenie,“ priblížila PR manažérka SND.

Ako dodala, šľachtené lipy, ktoré významným spôsobom dotvárajú celkový vzhľad areálu novej budovy SND, odborne ošetrili a orezali tak, aby bolo pod nimi opäť možné bezpečne parkovať.

V najbližších dňoch pribudnú aj úplne nové zelené plochy v rozlohe takmer 400 štvorcových metrov,“ doplnila.

Moderný parkovací systém

Novinkou je moderný parkovací systém s technológiou automatickej detekcie EČV. „Návštevníci v autách sa na parkovisko SND dostanú dvoma vjazdmi, odísť budú môcť až štyrmi výjazdmi,“ poznamenala Alexová.

Na parkovisku pribudol tiež moderný kamerový systém. Parkovné budú môcť návštevníci uhradiť v dvoch parkovacích automatoch v hotovosti aj platobnou kartou.

Rovnako sa bude dať parkovné zaplatiť bezhotovostne aj priamo na výjazdoch z parkoviska,“ doplnila. Parkovné bude stáť dve eurá na hodinu. Za celodenné parkovanie návštevníci zaplatia maximálne 24 eur.

Spoplatnenie a monitoring

Spoplatnením a monitorovaním parkoviska chce SND tiež eliminovať neregulované dlhodobé parkovanie na divadelnom parkovisku.

Uvedomujeme si, že spoplatnenie nášho parkoviska je nepopulárny, no nevyhnutný krok, ak chceme pre našich návštevníkov zachovať možnosť parkovania v bezprostrednej blízkosti divadla. Parkovanie sprístupníme za nižšiu cenu oproti bežným komerčným cenám za parkovanie v centre hlavného mesta,“ zdôvodňuje generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

Návštevníci, ktorí si prídu počas dňa zakúpiť vstupenku do pokladnice SND, budú môcť využiť hodinu parkovania zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk