Parkúrové preteky Grand Prix privítajú aj zahraničné hviezdy, vstup na podujatie je voľný

Kone, grand prix
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Preteky Grand Prix sú sviatkom pre všetkých milovníkov jazdeckého športu. Tento rok sa organizátori tešia obrovskému záujmu zo strany súťažiacich. Zapojiť sa chcú jazdci z krajín ako Filipíny, Bermudy či Hong Kong. 

Grand Prix CSI3* patrí medzi najväčšie parkúrové preteky na Slovensku. Tento rok sa koná 52. ročník, ktorý je už tradične pod záštitou Mercedes Benz. Tieto trojdňové preteky sa každoročne konajú v športovom areáli TJ Slávia. Tento rok je podujatie plné elegantných koní naplánované na 4. až 6. augusta.  Vstup je voľný.

Kone, grand prix
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Návštevníci sa môžu tešiť na dych vyrážajúce výkony slovenských aj zahraničných dvojíc. Najväčším lákadlom pre divákov je bariérové skákanie. Ide o súťaž, v ktorej dvojica skáče 6 prekážok, pričom výška poslednej sa každým kolom zvyšuje o 5 centimetrov. Dvojica, ktorá zhodí bariéru je zo súťaže vylúčená. Táto divácky atraktívna súťaž je naplánovaná na sobotu. Prvá dvojica odštartuje približne o 18. hodine.

Celý víkend zakončí v nedeľu o 14.30 Finále Veľkej série. Body za túto súťaž sa rátajú do svetového hodnotenia Longines ranking.

Pre divákov je pripravený aj bohatý sprievodný program, v podobe ukážky klasickej drezúry s koňmi plemena Lipican. Návštevníkov čaká aj mnoho stánkov s konskými potrebami či s občerstvením.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk