Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Panenska ulica maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
8. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Participácia plánovania zóny Panenská sa blíži do finále

Mestská časť Staré Mesto spolu s občianskym združením Punkt už niekoľko mesiacov pracujú na procese zapojenia verejnosti do plánovania zóny Panenská a okolie. Poslúžiť má ako podklad k vytvoreniu Manuálu verejných priestorov. Ten má definovať koncepciu a princípy rozvoja a obnovy ulíc či koordinovať napríklad vzhľad uličných povrchov, zelene či parkovania.

Výsledky mapovania predstavia v stredu 13. decembra o 18. hodine v Goetheho inštitúte na Panenskej ulici. Na predstavení výsledkov ich budú môcť ešte ľudia doplniť či pripomienkovať. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková.

V rámci procesu zapojenia verejnosti do plánovania verejných priestorov ulíc Panenská, Štetinova, Podjavorinskej, Kozia, Zochova, Konventná a Lýcejná sa už uskutočnilo stretnutie s obyvateľmi, ktorí diskutovali o problémoch a potenciáli susedstva. Organizátori zorganizovali aj komentovanú prechádzku po okolí, ako aj okrúhly stôl s odborníkmi. Podnety zbierali aj prostredníctvom dotazníka, do ktorého sa zapojilo viac ako 340 obyvateľov, hlavne z Panenskej a okolia. „Lokalitu v okolí ulice obnovíme aj s ohľadom na názory obyvateľov,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Dotazník a diskusie sa týkali každodenných tém ako kvalita verejných priestorov, ovzdušia, povrchov, zelene, prístupu, ale aj hodnôt územia či života na ulici. Budúcu Panenskú ulicu a jej okolie ľudia vnímajú ako miesto na dobrý život, kde deti či starí ľudia môžu tráviť voľný čas na uliciach, v kaviarňach a v otvorených vnútroblokoch. Okrem automobilovej dopravy je najväčším problémom v tejto štvrti stav historických budov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X