Päťdesiatka známych osobností opäť netradične pomôže chorým deťom

Misia 06
SITA

Už o týždeň bude 50 známych osobností jazdiť na bicykloch po cestách Bratislavy v úlohe špeciálnych cyklokuriérov. V utorok 5. júna sa bude konať charitatívny projekt Misia 07 – Aby bol svet lepší, ktorého súčasťou je doručovanie unikátnych certifikátov tým, ktorí si známe osobnosti objednajú.

Za každé doručenie certifikátu vyzbierajú finančné prostriedky na nákup zdravotných pomôcok pre choré deti. Objednať si slávneho kuriéra domov, do práce, alebo ho poslať mame či priateľke môže každý v hlavnom meste už dnes.

Nadupaný tím

Tím hercov, moderátorov, spevákov, športovcov, umelcov a ďalších známych osobností, ktorí sa aktívne zapoja do charitatívneho projektu, je už na tento rok známy. Medzi stálicami sa opäť objaví Martin Valihora, Robo Papp, Marcel Forgáč, Martin Mňahončák, Robo Jakab, Zuzana Vačková, Majo Labuda, Danica Jurčová či Karin Haydu.

Tento rok sa do tímu pridali ďalšie známe tváre, herec Juraj Bača, Kristína Farkašová, snowboardistka Baša Števulová, hokejista Miro Lažo a ďalší.

„Som nesmierne rád, že každý rok sa nám darí dať dokopy skvelých ľudí, ktorí sa aktívne zapájajú do MISIE. Prepotia tričká, poriadne potrápia svaly a aj zadky, ale napriek tomu neváhajú znova sadnúť na bicykel a pomôcť chorým deťom,“ hovorí Nikita Slovák, režisér a ambasádor projektu.

Trasy a misie jazdcov určujú objednávatelia a riadia sa z dispečingu, ktorý bude na  mieste štartu kuriérov na námestí Eurovea. Počas celého dňa tak budú známe osobnosti na dosah aj každému návštevníkovi priamo pri Dunaji.

Objednávajte kuriéra

Cyklokuriérov oblečených v žltých tričkách a s červenými vlajočkami s logom Misia na bratislavských uliciach 5. júna určite neprehliadnete. K zvyšovaniu ich kondičky, ale hlavne prispeniu k dobrej veci môžete pomôcť veľmi jednoducho aj vy. Stačí, ak si cez sociálnu sieť alebo telefonicky (0901 771 100, 0901 771 122, 0901 771 133) objednáte jedného z kuriérov a kúpite si od neho certifikát v hodnote 10 eur. Ak máte záujem, aby vám dokument priniesol konkrétny kuriér z tímu osobností, zaplatíte zaň 50 eur. Zoznam tohtoročných kuriérov nájdete TU.

Neprehliadnuteľní

Pred samotným štartom sú jazdci vybavení špeciálnym čierno-žltým oblečením, bicyklami od Kellys, vysielačkami, minerálkami a najmä nádhernými certifikátmi z dielne výtvarníka Petra Stankoviča, na ktoré sa jazdec pri odovzdávaní objednávateľovi podpíše. „Musíme všetko dať dokopy, aby mohli jazdci 5. júna vyštartovať a  spolu s verejnosťou pomáhať deťom,“ povedala vedúca projektu Monika Kozelová.

Pomáhame adresne

Zmyslom projektu Misia – Aby bol svet lepší, je pomáhať. V čom sa však líši od druhých, je jeho adresnosť. Pomáha totiž konkrétnym ľuďom, ktorých si organizátori vybrali. „Naši kuriéri presne vedia, pre koho potia tričká a takisto aj ľudia, čo si ich objednajú, majú možnosť zoznámiť sa s ich osudmi. Istým spôsobom je to možnosť dať druhému časť seba,“ povedal ambasádor projektu Nikita Slovák.

Misia.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk