Peniaze z hospodárenia Ružinova za rok 2016 plánuje samospráva investovať do ciest a škôl

Rekonšštrukcie ciest a chodníkov
ilustračné: SITA

Hospodárenie Ružinova za minulý rok vykazuje prebytok viac ako 4,9 milióna eur.

Ušetrené peniaze z hospodárenia bratislavskej mestskej časti Ružinov za rok 2016 plánuje samospráva investovať do ďalších rekonštrukcií miestnych komunikácií, detských ihrísk či škôl. Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, viac ako milión eur dá Ružinov do rekonštrukcie škôl, chce pokračovať v ich zatepľovaní.

Plánuje ďalej zvýšiť kapacitu materských škôl, rozšíriť materskú školu na Šťastnej ulici či prerobiť budovu na Banšelovej ulici na škôlku. Na rok 2017 schválili ružinovskí poslanci viac peňazí do opráv ciest vrátane výmeny celých povrchov na viacerých komunikáciách. Pokračovať tiež budú rekonštrukcie v Domove dôchodcov Pažítková a v Ružinovskom domove seniorov. Mestská časť chce rekonštruovať aj dve detské ihriská a revitalizovať jazero Rohlík v prípade súhlasu vlastníka pozemkov.

Hospodárenie Ružinova za minulý rok vykazuje prebytok viac ako 4,9 milióna eur, ktorý vznikol vďaka vyšším príjmom z podielových daní, kontrole výdavkov na miestnom úrade ako aj kapitálovým príjmom z predaja pozemkov Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) pre výstavbu diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 a rekonštrukciu križovatky D1 v Prievoze.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk