Peniaze z lúpežného prepadnutia si dlho neužili, dvojicu z Nitry polícia chytila krátko po čine

Muz noz ilustracne pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Policajti štvrtého bratislavského okresu v rekordne krátkom čase objasnili pondelňajšie lúpežné prepadnutie na parkovisku čerpacej stanice v Lamači. Páchatelia mali unikať smerom von z mesta na Škode Rapid.

Dvaja muži v pondelok okolo 10.30 hod. v Lamači na parkovisku čerpacej stanice pri diaľnici D2 požadovať od poškodeného vydanie finančnej hotovosti. Poškodený im zo strachu vydal 20 eur. Dvojica sa mu vyhrážala s nožom, načo im vydal ďalších 230 eur. Lúpežné prepadnutie sa zaobišlo bez zranení.

Policajti auto páchateľov zastavili na Karloveskej ulici. Vodiča aj spolujazdca obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu lúpeže a trestného činu vydierania 37-ročnému Petrovi a 36-ročnému Stanislavovi z Nitry.

Dvojica skončila v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvineným za uvedené konanie v súlade s ustanoveniami trestného zákona trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk