Penta Real Estate kúpila pozemky na brehu Dunaja, plánuje tu vybudovať projekt bývania a kancelárií

Penta estate real pozemok dunaj.jpg
Foto: Penta Real Estate

Súčasťou obchodu sú pozemky medzi Starým mostom, mostom Apollo a Prístavným mostom.

Penta Real Estate kúpila začiatkom tohto roka pozemky na južnom brehu Dunaja v Bratislave. Ako informovala spoločnosť v tlačovej správe, predávajúcim je HB Reavis.

Súčasťou obchodu sú pozemky v lokalite medzi Starým mostom, mostom Apollo a Prístavným mostom. Obe strany sa dohodli, že suma transakcie nebude zverejnená,“ uviedol developer. Akvizíciou pozemkov získala Penta pozemky s celkovou výmerou 85-tisíc metrov štvorcových, určených pre budúcu výstavbu.

Na pozemkoch plánuje vybudovať projekt, ktorý bude kombináciou bývania a kancelárií a ktorý počíta s vybudovaním kompletnej občianskej vybavenosti v danej lokalite. Projekt je momentálne v procese prípravy s predpokladaným začiatkom stavebných prác v horizonte troch rokov.

Táto transakcia je súčasťou strategickej expanzie, v rámci ktorej chceme upevňovať naše dlhodobé postavenie významného developera na bratislavskom realitnom trhu. Územie vnímame ako veľmi dôležité pre rozvoj hlavného mesta s ambíciou vytvoriť protipól k biznisovému centru a vznikajúcemu downtownu na druhom brehu Dunaja,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk