Pentagon vo Vrakuni pozná každý Bratislavčan: Je však jeho okolie v noci pre mladé ženy bezpečné?

Pentagon vo Vrakuni
Foto: Facebook/ Martin Kuruc StarostaVrakune

Obytný dom na Stavbárskej ulici vo Vrakuni nemá dobrú povesť. Niektoré mladé ženy sa tade boja v noci chodiť.

O vrakunskom Pentagone sme písali už niekoľkokrát. Pred 2 rokmi dostal novú bielo-sivo-zelenú tvár, zateplil sa a zmodernizovali sa jeho spoločné priestory. Primátor mesta Matúš Vallo posilnil v okolí stavby hliadky mestskej polície. Pentagon je totižto problémový – v jeho okolí sa často pohybujú narkomani, díleri či bezdomovci.

Vystúpila omylom pri Pentagone

Diskusiu o bezpečnosti Pentagonu otvorila pred niekoľkými dňami na Facebookovej stránke Bratislava – Vrakuňa pani Klaudia. „Omylom som nastúpila na zlý nočný spoj a v panike som vystúpila na Stavbárskej. Policajti stáli hneď na zastávke a ihneď sa mi prihovorili, či je v všetko v poriadku. Ochotne mi zavolali taxík, počkali kým nastúpim a snažili sa ma aj rozveseliť. Ďakujem, pretože tento večer sa ešte mohol skončiť aj inak,“ opísala svoj zážitok.

Pentagon vo Vrakuni
Pentagon vo Vrakuni. Foto: Bratislavadeň (kk)

Dotyčným policajtom na záver adresovala ďakovné slová a dúfa, že sa to k nim dostane. Príspevok mladej ženy si vyslúžil veľa likov.

Podľa domácich nič nehrozí

K príhode mladej ženy zaujali domáci obyvatelia jednoznačné stanovisko. Podľa nich totiž mladým ženám či iným ľuďom pri Pentagone nehrozí nebezpečenstvo. „Robíš, akoby si vystúpila v okresku 13,“ odkázal mladej žene jeden z diskutujúcich.

„Päť rokov som chodila okolo Pentagonu večer pešo z práce a okrem občasného zombieka, ktorý sa tackal cez cestu, som nič životu ohrozujúce nezbadala,“ napísala k diskusii svoju skúsenosť pani Zuzu. Hovorí, že je potrebné byť rovnako drzý ako niekto, kto sa pri Pentagone potuluje a že potom utečie.

Pentagon vo Vrakuni
Pentagon vo Vrakuni. Foto: Bratislavadeň (kk)

Rovnako to vníma aj ďalšia žena, pani Paťka. „Ja som chodila vedľa Pentagonu do školy, v Pentagone priamo mi bývala kamarátka, no a bývala som asi 4 zastávky odtiaľ…nemám pocit že by mi bolo niekedy ublížené,“ napísala.

Svojim názorom prispela aj pani Ivanka: „Súhlasím, je to tam nechutné, všelijaké, ale naozaj to centrum mesta je podľa mňa ešte horšie.“

Našli sa však aj ľudia, ktorý názor mladej ženy podporili a tvrdili, že pokiaľ by nemuseli, taktiež by okolo Pentagonu nešli. Čo si myslíte o celej situácii vy? Vyjadrite svoj názor na bezpečnosť stavby v ankete nižšie.

Báli by ste sa chodiť okolo Pentagonu vo Vrakuni v nočných hodinách?

Táto anketa už bola ukončená
57%
43%

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk