Pešia zóna bude fungovať s novými pravidlami

Staré Mesto, námestie
ilustračné: depositphotos.com BRATISLAVA - AUGUST 1: Hlavne namestie square with Roland Fountain on August 1, 2013 in Bratislava, Slovakia. The Square is the heart of the Old Town of Bratislava.

Vedenie Starého Mesta pripravilo na tento rok nové pravidlá pre letné terasy v pešej zóne. Prečítajte si, ako to bude po novom vyzerať.

Dôvodov na zmeny bolo niekoľko. Počnúc sťažnosťami na to, že keď je veľa terás, zakrývajú obchodné prevádzky, nesúhlasným postojom pamiatkarov k terasám končiac. Samotné vedenie Starého Mesta nebolo spokojné s konštrukciami na vyvýšených plošinách.

Ako sa starosta Starého Mesta Radoslav Števčík vyjadril pre Bratislavskenoviny.sk, „stretol som s prevádzkarmi obchodov a reštaurácií na Michalskej ulici, aby som ich informoval o zmenách, ktoré ch čakajú. Bol som nemilo prekvapený, aké sú medzi prevádzkarmi na Michalskej ulici zlé vzťahy. Chceme o problémoch Michalskej pravidelne s nimi hovoriť, takže verím, že sa ich vzťahy zlepšia.“

Z pešej zóny by mala zmiznúť väčšina vyvýšených plošín a mohutné drevené lavice a stoly. Tento neforemný mobiliár  nahradí subtílnejšie a ľahšie prenosné zariadenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk