Pešia zóna v Dúbravke sa rozšíri, má zabezpečiť obmedzenie dopravného pohybu

Dubravka pesia zona 1.jpg

S prácami začnú v pondelok 16. mája a budú realizované na etapy, najneskôr do ukončenia letných prázdnin.

Dúbravka dokončí svoj zámer na predĺženie pešej zóny až ku komunikácii v ulici Janka Alexyho.

Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, s prácami začnú v pondelok 16. mája a budú realizované na etapy, aby čo najmenej obmedzovali pohyb vozidiel a bol zabezpečený prístup k bytovým domom.

Dubravka pesia zona 4.jpg

Súčasťou zmeny je aj dopravno-technická organizácia a bezpečný pohyb chodcov vo verejnom priestranstve v okolí takzvaných modrých domov na ulici M. Sch. Trnavského,“ uviedla hovorkyňa s tým, že práce ukončia najneskôr do konca letných prázdnin.

Bezpečnosť chodcov

Zámer je realizovaný v spolupráci s hlavným mestom a mestská časť ho predstavila už v máji 2019 na verejnej diskusii. Následne do neho zapracovala aj relevantné pripomienky obyvateľov.

V prvej etape samospráva vybudovala viac ako 80 nových parkovacích miest a zabezpečila výsadbu zelene. V súčasnosti Dúbravka pristúpila k dokončeniu zámeru, a to dobudovaniu chodníka až po ulicu Janka Alexyho.

Dubravka pesia zona 3.jpg

Cieľom je vytvoriť bezpečnejší pohyb chodcom, segregovať peších a dopravu,“ približuje vedúci oddelenia územného rozvoja Pavol Gašparovič.

Vzhľad pešej zóny

Chodník bude vytvorený z takzvanej bratislavskej dlažby, ktorá je určená do významných verejných priestorov.

Pri realizácii nepríde k výrubu žiadnej vzrastlej zelene, naopak, pribudnú ďalšie stromy medzi bytovými domami v závere pešieho chodníka,“ priblížila Marcinátová s tým, že po ukončení prác osadia trvalé dopravné značenie.

Ako dodala, do budúcna plánuje mestská časť pokračovať v obnove a prepojiť peší ťah až po Harmincovu ulicu. Vyriešiť by sa podľa nej mal aj prejazd cyklistov či kolobežkárov, ktorí sa často vo veľkej rýchlosti spúšťajú promenádou, čím ohrozujú chodcov.

Dubravka pesia zona 2.jpg
Dubravka pesia zona 1.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk