Peter Cmorik poriadne vymrzol počas natáčania nového videoklipu Taká ako ty

Peter cmorik band taka ako ty 3 frantisek gazik.jpg
Foto František Gažik

Novinka z dielne Cmorika a jeho bandy je druhá pesnička z priebežne pripravovaného albumu Životom.

Skladba, na ktorej sa autorsky činilo až šesť talentovaných hudobníkov a textárov, prešla v procese tvorby obrovským prerodom. Základnú melódiu má na svedomí klávesák a manažér skupiny v jednej osobe Kristóf Kiss. Po tom, čo sa oboznámil s prvotnou melódiou, svoj talent do skladby vložil samotný Peter Cmorík. Ruku k dielu priložil i Maroš Goga, ktorý v kapele hrá na gitare a po Cmorovom boku stojí už niekoľko rokov. Pesnička v priebehu niekoľkých dní nadobúdala formu a chlapci sa s takmer finálnou verziou rozhodli vyraziť do štúdia, kde nastal neočakávaný zvrat!

Pesnička Taká ako ty je kolektívne dielo, ktorá ma až šesť autorov. Traja sme ju skladali a traja sme sa podieľali na texte. Keď sme si mysleli, že máme finálnu verziu skladby, s ktorou ideme do štúdia, stalo sa, že sme počas nahrávania kompletne vymenili refrén piesne za úplne nový, zložený na mieste, čo sa nám ešte nikdy predtým nestalo,“ priblížil Cmoro náhly prerod novinky.

Cmorikovi autorsky prischol refrén piesne

Nový refrén pesničky Taká ako ty priamo v štúdiu počas nahrávania vymyslel samotný Peťo. Okrem skladania hudby sa činil i pri textovaní. Tému a gro piesne napísali renomovaní textári Marian Brezáni a Miro Jurika, keďže sme počas nahrávania nahradili refrén absolútne novou melódiou, žiadal sa i nový text. Priamo na mieste činu sa prejavili i moje textárske schopnosti a vznikla nová verzia refrénu i po tejto stránke,“ prezradil spevák, ako to vlastne je s refrénom novej pesničky.

Dôveru pri vzniku videoklipu Peter Cmorik Band vložili do rúk Ferimu Gažíkovi. Pod hlavičkou Media Project sa klip režíroval i natáčal. Natáčanie videoklipu a následná postprodukcia zabrali niekoľko dní práce. Hrajúca kapela na čele s Petrom Cmorikom natáčala skladbu na rôznych miestach. Chlapci sa v priebehu štyroch minút ocitnú na pláži v piesku, dlhej poľnej ceste či v betónovej džungli plnej grafitov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk