Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lesna_cesta, cyklotrasa, bicykel
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: bratislava.sk
13. marca 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSimona Jurigová, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Petržalčania, kam na cyklistický výlet? Inšpirujte sa

V Bratislave vládne slnečné počasie, ktoré je vhodné pre milovníkov športu. Mnohí nadšenci cyklistiky využili víkendové slnečné počasie a začali pripravovať formu do plaviek. Tieto najzaujímavejšie trasy pomôžu Petržalčanom na ceste k vysnívanej postave.

Petržalka – Rajka

Pre mnohých Petržalčanov patrí vďaka cyklistickej hrádzi pozdĺž Dunaja bicyklovanie medzi jeden z najobľúbenejších športov. Prvá zaujímavá trasa vedie od Incheby, okolo divadla Arény smerom na hrádzu. Týmto smerom cyklisti zvyčajne bicyklujú okolo Slnečníc, Rusoviec a do Čunova. Na odbočke, ktorá rozdvojuje cestu smerom na Vodné dielo v Čunove, je potrebné odbočiť doprava a pokračovať rovno. Touto cestou sa cyklisti dostanú do prvej obce v Maďarsku, do Rajky.

Atlas.jpg
petrzalka.oma.sk

Petržalka – Vojka nad Dunajom

Táto cesta je takmer rovnaká ako cesta do Rajky. Na odbočke pri Vodnom diele Čunovo je potrebné odbočiť doľava a prejsť okolo vodného diela. Ďalej pokračuje trasa smerom na dedinu Dobrohošť. Z tejto dediny sa dá prejsť až do dediny Vojka nad Dunajom. Túto dedinu mnohí radi navštevujú kvôli jazerám, kde sa dá stráviť príjemný čas opekaním.

Petržalka – Hamuliakovo

Cesta smerom na Rovinku ide od Incheby, okolo Divadla Aréna, smerom pod Prístavný most.  Po prejdení cez tento most na druhý breh Dunaja vedie trasa, ktorá smeruje napríklad do dedín Kalinkovo alebo Hamuliakovo.

Petržalka – Devín – Schlosshof

Ďalšou trasou je možnosť výletu na Devín, poprípade na zámok Schlosshof v Rakúsku. Trasa začína pred Inchebou a pokračuje po Nábreží Armádneho Generála Ludviga Slobodu. Potom sa dá prejsť popri Dunaji v Karlovej Vsi, smerom na Devín. Pre aktívnejších športovcov cesta pokračuje až k Cyklomostu Slobody. Cez tento most vedie cesta k zámku Schlosshof.

Dedinky v Rakúsku, rozhľadňa nad Wolfsthalom

Jedna z obľúbených trás vedie do susedných dediniek v Rakúsku. Okolo dedín Wolfsthal a Hainburg vedie tak isto hrádza, na ktorú sa Petržalčania dostanú jednoducho. Pre milovníkov kopcov je možnosť navštíviť na bicykli aj rozhľadňu nad neďalekým Wolfsthalom.

Bratislava má až 181 trás, ktoré majú spolu 960 kilometrov. Petržalka má až 243 kilometrov, čo je až štvrtina zo všetkých cyklotrás.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X