Petržalčania majú skvelé bežecké možnosti vo svojej mestskej časti

Beh sport pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vonku je konečne príjemné počasie a veľa ľudí ho začína využívať na športy. Na vyformovanie postavy obľubuje mnoho ľudí práve beh. V Petržalke je veľa možností, kde môžu obyvatelia relaxovať touto formou. 

Behanie patrí medzi populárne športy.Okrem toho, že pomáha chudnúť a zároveň naberať svaly, pomáha aj pri psychických problémoch a depresiách. Športovci ho obľubujú najmä preto, lebo je vhodný pre začiatočníkov, ale aj profesionálov. Každý človek si môže individuálne prispôsobiť tempo či dĺžku trate svojim aktuálnym schopnostiam.

Jednou z možností, kde môžu Petržalčania behať, je areál Spojenej školy Svätej rodiny na Gercenovej ulici. V tomto areáli leží 250 metrov dlhý okruh s antukou a pravidelne ho navštevujú desiatky ľudí. Je otvorený počas celého dňa, takže milovníci tejto aktivity môžu športovať kedykoľvek.

Ďalším skvelým tipom je cyklistická hrádza, ktorá sa tiahne popri Dunaji. Keďže hrádza leží relatívne ďaleko od väčšiny obytných domov v Petržalke, tento priestor obľubujú najmä športovci, ktorí pracujú na svojej fyzickej kondícii už dlhodobejšie. Ideálnym spojením behu na cyklistickej hrádzi je kombinácia so Sadom Janka Kráľa. Tento priestor je obľúbený predovšetkým počas horúcich letných dní, pretože stromy vytvoria príjemnú ochranu pred slnkom. Pre začínajúcich bežcov je ideálne aj nábrežie Dunaja z petržalskej strany, ale aj v Starom Meste.

Farbám neujdeš
SITA

Pre tých, ktorí chcú behať zase z opačnej strany Petržalky, je skvelou voľbou na pohyb okolie Chorvátskeho ramena. Pre bežcov s lepšou kondíciou sa oplatí predĺžiť okruh a prebehnúť sa aj okolo Draždiaku. Tento okruh má približne 6 kilometrov.

Pokojné behanie si užijú aj obyvatelia Petržalky, korí bývajú neďaleko lesíka v Ovsišti. Tento priestor je skvelý na šport kvôli tomu, že sa bežci môžu v lete ukryť pred silným slnkom pod stromami. Zároveň je možnosť bežať aj po lesných cestičkách.

Spoločné behanie viac motivuje 

Pre tých, ktorých táto aktivita chytí viac ako len na rekreačnej úrovni, je možnosť zúčastniť sa na bežeckých podujatiach.

Najbližšie čaká Bratislavčanov v sobotu 15. apríla obľúbený Národný beh Bratislava Devín. Okrem toho sa môžu Bratislavčania tešiť aj na Run and Fun, RETRO run a na mnohé ďalšie podujatia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk