Petržalčania môžu naďalej žiadať o príspevok pre deti na súkromné škôlky

deti, materská škola
ilustračné: SITA

Príspevok je určený len pre deti, ktoré sa nedostali do škôlky, ktorú spravuje samospráva.

Petržalčania môžu naďalej žiadať o príspevok na vzdelávanie detí v súkromných materských školách. Platí to však len pre deti, ktoré sa nedostali do škôlky, ktorú spravuje bratislavská mestská časť Petržalka.

Žiadosti môžu rodičia posielať do 15. augusta. Nenávratný príspevok platí pre školský rok 2017/2018 a je pre maximálne štyridsať žiadateľov. Výška príspevku je 60 eur mesačne na jedno dieťa najviac počas jedenástich mesiacov v nasledujúcom školskom roku.

Pre budúci školský rok pre kapacitu materských škôl, ktoré sú v správe Petržalky, neprijali v mestskej časti 503 detí vo veku tri až päť rokov s trvalým pobytom v Petržalke. Mestská časť tento príspevok poskytuje tretí školský rok.

V dôvodovej správe materiálu pre petržalské zastupiteľstvo mestská časť pripomína, že v rozpočte na tento rok je čiastka, ktorá umožňuje príspevok iba pre štyridsiatich žiadateľov. Cieľom tohto príspevku je znížiť počet neprijatých detí do materských škôl a pomôcť rodičom s umiestnením detí s trvalým pobytom v Petržalke.

Cieľovou skupinou sú rodiny s nezaopatrenými deťmi, sám rodič s nezaopatrenými deťmi a tie deti, ktoré ku dňu nástupu do škôlky majú tri roky a majú menej ako šesť rokov. Žiadosti môžu záujemcovia posielať na adresu Oddelenie sociálnych vecí, Miestny úrad mestskej časti Bratislava- Petržalka Kutlíkova 17, 852 12 Bratislava.

S nedostatkom miest v materských školách bojuje mestská časť Bratislava-Petržalka už dlhodobo. Hoci sa samospráve za posledných osem rokov podarilo vytvoriť štyristo nových miest, dopyt v súčasnosti stále prevyšuje ponuku.

Podľa petržalského prednostu Miroslava Štefánika ďalšie miesta pre deti by v budúcnosti mohli pribudnúť v elokovaných pracoviskách materských škôl, priestor pre deti chce tiež samospráva získať prestavbou školských bytov.

V tomto roku by tiež mali pribudnúť štyri triedy pre deväťdesiat škôlkárov v zrekonštruovaných priestoroch v areáli Základnej školy Turnianska. Miesta pribudnú aj v novej škôlke na Vyšehradskej ulici. Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried s približne 150 miestami a pre deti by mala začať fungovať od 1. septembra 2018. So stavebnými prácami začali začiatkom februára tohto roka.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom