Petržalčania môžu pripomienkovať novú internetovú stránku miestnej knižnice

Miestna knižnica Petržalka

Petržalská miestna knižnica spúšťa novú internetovú stránku, Petržalčania ju môžu v októbri testovať a svoje podnety a návrhy na zlepšenie posielať na riaditeľstvo knižnice.

Ako informuje mestská časť na svojej oficiálnej internetovej stránke, poznatky môžu obyvatelia posielať na adresu sekretariat@kniznicapetrzalka.sk.

Stránka chce byť efektívnym nástrojom komunikácie knižnice s verejnosťou a zabezpečiť dostupnosť a aktuálnosť informácií pre všetky skupiny užívateľov. Petržalská knižnica okrem požičiavania kníh organizuje aj výstavy, súťaže, spoločenské podujatia a klubovú činnosť, stránku chcú preto koncipovať systematicky a pútavo.

Základnými atribútmi pri tvorbe stránky bola jednoduchá orientácia, systematizácia širokej ponuky aktivít, rýchla dostupnosť informácií a v neposlednom rade moderný dizajn,“ prezradila riaditeľka knižnice Katarína Bergerová.

Zo základného princípu poskytnúť hľadané informácie čo najrýchlejšie, vychádza aj grafické riešenie stránky. Je zostavená tak, aby ponúkala štruktúrované informácie a tým maximálne sprehľadnila cestu užívateľa k jeho cieľu.

Súčasťou stránky je aj databáza všetkých kníh v online katalógu, kde si čitateľ vyhľadá knihu pomocou kľúčového slova a zobrazí sa mu kompletná informácia vrátane pobočiek, na ktorých si exemplár môže rezervovať. Pribudol aj elektronický kalendár podujatí, v ktorom sú prehľadne usporiadané všetky aktivity knižnice s vyznačením vekovej kategórie, pre ktorú sú určené.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk