Petržalčania nesúhlasia s výstavbou na takzvanej pápežskej lúke, spísali petíciu

Papezska luka bratislava namestie jana pavla.jpg

Občania bratislavskej mestskej časti Petržalka spísali petíciu proti výstavbe na Námestí Jána Pavla II., ktoré je známe aj ako pápežská lúka.

Podľa hovorcu bratislavského magistrátu Petra Bublu hlavnému mestu doručili 1. marca petíciu občanov, ktorí protestujú proti výstavbe. Podpísalo ju už viac ako 5 600 obyvateľov Petržalky. Výstavba na pápežskej lúke je súčasťou Urbanistickej štúdie Centrálna rozvojová os Petržalky (CRO). Jej hlavným cieľom je výstavba novej električkovej trate v Petržalke. Popri novej trati majú vyrásť na pápežskej lúke aj polyfunkčné budovy.

Petržalský poslanec a predseda klubu Mladá Petržalka a Nezávislí Juraj Kríž tvrdí, že výstavba v danej lokalite bude „nahustená a neusporiadaná“. „Námestie Jána Pavla II, resp. pápežská lúka, by si mala zachovať charakter námestia, kde by zelenú plochu mohla obkolesiť nápaditá architektúra,“ uviedol Juraj Kríž.

Magistrát hlavného mesta potvrdil, že sa bude zaoberať petíciou, ako aj jednotlivými pripomienkami občanov. Pre veľký záujem občanov presunul magistrát dátum na doručenie pripomienok k štúdii z 22. februára na 31. marca. Mestské zastupiteľstvo prerokuje petíciu na najbližšom zasadnutí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk