Petržalčania sa konečne dočkajú svojej vlastnej tržnice

Dobrý trh 2016
ilustračné: SITA

Do Petržalky prichádza to najlepšie z Dvorov, Lúk a Hájov. Obyvatelia tejto mestskej časti sa konečne môžu tešiť na svoju Petržalskú tržnicu.

Brány tržnice sa otvoria v sobotu 7. apríla. Hneď prvý deň ju budú môcť Petržalčania navštíviť medzi 8. a 18. hodinou na Bratskej ulici číslo 3. V tomto priestore budú môcť Bratislavčania zakúpiť farmárske produkty či remeselné výrobky. Cieľom tejto tržnice je poskytovať tie najčerstvejšie a najkvalitnejšie potraviny. Domáci kutilovia, ktorí majú radi, keď niekto ich prácu ocení, môžu ponúkať aj drobné služby.

V deň otvorenia je pripravený bohatý sprievodný program vhodný najmä pre rodiny s deťmi. Tým najmenším bude v doobedných hodinách spríjemňovať chvíle šašo Ľuboš. Zároveň medzi 8. a 17. hodinou bude prebiehať maľovanie na tvár. Celú atmosféru bude dopĺňať hudba od Woodpack Brothers v čase od 10. do 17. hodiny.

Záhrada v kuchyni

Návštevníci sa môžu tešiť aj na workshop na tému Záhrada v kvetináči od 13. do 14. hodiny. Táto prezentácia inšpiruje obyvateľov bytov na mestské pestovanie ovocia či zeleniny a hostia uvidia fotky z toho, ako pestovanie prebieha. Po prednáške sa uskutoční aj vysádzanie rastlín do kvetináča a vysvetlenie, ako sa rastlinky správne vysádzajú a akú starostlivosť vyžadujú. Hneď po tomto workshope sa bude do 15. hodiny konať prednáška na tému Microzáhradka v kuchyni. Táto prezentácia sa bude venovať pestovaniu, príprave a použitiu klíčkov a bude spojená aj s ochutnávkou najobľúbenejších druhov. Po tejto prednáške si budú môcť hostia vybrať (reďkvička, horčica, rukola, ďatelina, žerucha, brokolica) a vysadiť si zeleninu na mieste.

Priestory tejto tržnice budú občasne slúžiť aj na zberateľské či susedské burzy. Nová tržnica bude mať plochu viac ako 5000 metrov štvorcových a svoju ponuku predstaví viac ako 20 prevádzok. V priestoroch tržnice by sa mala nachádzať aj lekáreň.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk