Petržalčania sa na Záporožskej ulici budú cítiť bezpečnejšie

Podchod, zaporozska
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Podchod pod Rusovskou cestou medzi zastávkami Záporožská bol dlho strašiakom pre mnohých Petržalčanov. Konečne sa im uľavilo, dočkali sa rekonštrukcie.

Mnoho Petržalčanov sa obávalo chodiť cez podchod medzi zastávkami Záporožská, najmä v nočných hodinách. Často tam nesvietilo svetlo, čím podchod pôsobil strašidelne. Viacerí Bratislavčania si uťahovali z podchodu a nazývali ho ako apokalyptický a prirovnávali ho k počítačovým hrám. Chodci radšej prebiehali cez cestu, ktorá je nebezpečná, a ohrozovali tým svoje, ale aj cudzie životy. Neďaleko odtiaľ je nepriehľadná zákruta a nie je dobre vidieť, či ide na tejto frekventovanej ceste auto alebo nie.

Podchod, rekonstrukcia, zaporozska
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Podchod však nevyzeral dobre ani z estetického hľadiska. Takmer všade boli graffiti. Bratislavský magistrát odštartoval rekonštrukciu tohto miesta. Na opravy vyčlenil sumu 150-tisíc eur. V pláne má vymeniť prístrešky, ale aj zrekonštruovať elektriku i osvetlenie. V novom podchode budú steny natreté antigraffiti farbou a kompletne v ňom vyčistia podlahy, stropy aj schodiská.

Obyvatelia Petržalky dúfajú, že podchod bude zrekonštruovaný čoskoro a cestovanie do práce alebo do školy bude pre nich opäť bezpečnejšie a príjemnejšie.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom