Petržalčania sa pýtajú, kam zmizol "Strom života" z Furdekovej ulice: Tu je odpoveď

Strom života v Petržalke

Stavba z plechu, ktorá sa nazýva Strom života, stála dlhé roky na Furdekovej ulici v Petržalke. Pred nejakým časom zmizla. Obyvateľov Petržalky zaujímalo, čo sa s ním stalo a či sa ešte vráti.

Symbol Petržalky

Strom života je stavba, ktorá stála na Furdekovej ulici neuveriteľných 30 rokov. Jej autormi sú Anton a Oľga Vrankoví. Od roku 1988, kedy bola stavba osadená, nebola opravovaná, čo sa značne podpísalo na jej zlom stave. Problémy ako korózia, odlupovanie omietky či prehnité časti neobišli ani túto stavbu.

Strom života na Furdekovej ulici
Strom života na Furdekovej ulici. Foto: www.facebook.com

Čo s ním bude?

V dôsledku zachránenia starej stavby bola potrebná okamžitá rekonštrukcia, s ktorou sa začalo od septembra tohto roka. Postupne bola stavba rozobratá a rekonštruuje sa pod dohľadom odborníkov a iných autorov. Združeniu, ktoré sa stavby ujalo, sa podarilo získať dotácie od Miestneho úradu Petržalka, Magistrátu hlavného mesta a čiastočne aj od poslancov miestneho zastupiteľstva Petržalka. Prispieť na opravu môžu aj samotní obyvatelia Petržalky, pretože náklady na záchranu unikátneho diela sú vysoké. Na sociálnej sieti Facebook založilo združenie stránku, ktorá podrobne mapuje a informuje Petržalčanov o rekonštrukcii Stromu života.

Strom života v Petržalke
Strom života v Petržalke. Foto: www.facebook.com
Strom života v Petržalke
Strom života v Petržalke. Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk