Petržalčania sú opäť na ťahu

Petržalka, Budatínska ulica
maps.google.sk

Obyvatelia Petržalky môžu oddnes v rámci participatívneho rozpočtu rozhodovať o tom, na čo pôjdu peniaze. Vybrať si môžu medzi výbehmi pre psov, detskými ihriskami, vnútroblokmi a schodiskami.

Hlasovanie začalo dnes a potrvá tri týždne. Mestská časť v tomto roku vyčlenila na participatívny rozpočet čiastku prevyšujúcu 30-tisíc eur. Keďže ide o pomerne veľkú čiastku, môže sa, samozrejme podľa toho, ako ľudia zahlasujú, nejaká suma investovať do všetkých zo spomínaných oblastí.

„Petržalčanom sme aj v tomto roku ponúkli možnosti pomerne širokého výberu. Budem sa tešiť, ak sa do projektu zapojí čím viac obyvateľov, pretože teraz sú na ťahu,“ uviedol starosta Vladimír Bajan.

Obyvatelia Petržalky sú v rámci participatívneho rozpočtu na ťahu formou účasti na hlasovaní o jednotlivých ponúkaných oblastiach. Všetky sú zverejnené v špeciálnej rubrike na web stránke Petržalky.

Vlani sa do verejného hlasovania zapojilo viac ako tisícšesťsto obyvateľov Petržalky. Vybrali si napríklad rekonštrukciu športoviska na Hrobákovej, kde samospráva obnovila asfaltový povrch v hokejbalovej časti aj v časti detského ihriska. Taktiež opravila mantinely a záchrannú sieť nad nimi.

V časti detského ihriska mestská časť opravila betónové bludisko, stolnotenisový stôl, basketbalový kôš a lavičky. Celková investícia vo výške viac ako 35 800 eur sa určite oplatila.

Petržalčania v minuloročnom hlasovaní tiež rozhodli o oprave povrchu schodiskových stupňov na Námestí hraničiarov 13, a to v celkovej výške takmer 1 500 eur. Viac ako 4 200 eur bolo na základe verejného hlasovania využitých na úpravu vnútrobloku na Budatínskej. Pribudla stĺpovitá sakura a 195 kríkov, ktoré vytvorili záhony o výmere takmer 80 štvorcových metrov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk