Petržalčania už môžu nakupovať kvalitné potraviny v modernej tržnici

Petrzalska trznica petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Petržalčania budú môcť zakúpiť to najlepšie z Dvorov, Lúk a Hájov. Obyvatelia sa dočkali Petržalskej tržnice. 

Petržalčanov čaká v najbližších dňoch príjemná udalosť. V sobotu 7. apríla bude oficiálne otvorená Petržalska tržnica na Bratskej ulici. Mnoho obyvateľov tejto mestskej časti navštívilo tržnicu už pred jej oficiálnym otvorením v piatok 6. apríla.

Potraviny petrzalka trznica.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Počas prvého oficiálneho dňa bude tržnica otvorená od 8. do 18. hodiny. Pripravený bude bohatý sprievodný program. Ide napríklad o workshopy na tému pestovania rastlín v byte. Návštevníci zároveň budú môcť vyskúšať, aké je to zasadiť si klíčky. Pre najmenších bude pripravené maľovanie na tvár či šašo, ktorý rozveselí aj dospelých.

Klobasy trznica petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Súčasťou Petržalskej tržnice je aj Supermarket KRAJ, ktorý vychádza z trendov zdravého stravovania, dosledovania pôvodu produktov, zloženia a procesu výroby. Tento reťazec sa hlási k podpore lokálnych a regionálnych slovenských dodávateľov. V tomto supermarkete nájdu návštevníci výrobky napríklad z Pivnice Radošina či z mäsiarstva Bognár. Celé prostredie predajne pôsobí moderne, zároveň by v obchode mali byť primerané ceny potravín. Prevádzka tohto supermarketu bude už druhá v Bratislave. Prvý obchod otvorila spoločnosť 2. marca v Devínskej Novej Vsi.

Zelenina trznica petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk Zdroj. Foto ilustračné: Mesto Bratislava

Okrem supermarketu je v týchto priestoroch viacero malých obchodíkov a stánkov s čerstvým ovocím, zeleninou, ale aj mäsom. Zároveň sa v priestoroch tržnice nachádza aj lekáreň.

Supermarket kraj petrzalska trznica.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

V tržnici sa občas budú konať aj zberateľské či susedské burzy. Zároveň by v Petržalke mala pribudnúť ešte tento rok aj tržnica Trch. – chutný trh, ktorá bude sídliť v Slnečniciach.

Petrzalka trznicapotraviny.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk