Petržalčania v piatok vyčistia brehy Chorvátskeho ramena

Petržalka, Chorvátske rameno
Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Neporiadok po zime sám nezmizne. Treba ho pozbierať, aby sa na brehoch ramena cítili útulne nielen Petržalčania, návštevníci, ale aj hniezdiace labute. V piatok 24. apríla o 9. hodine ráno môžete zabojovať za čistejšiu Petržalku.

Verejnoprospešná brigáda čistenia brehov Chorvátskeho ramena sa stala už tradičnou aktivitou petržalskej samosprávy. Petržalčania tak každoročne čistia brehy ramena i jeho hladinu od „skvostov“, ktoré sú vizitkou nezodpovedných a ľahostajných ľudí.

Sama sa nezašpinila, sama sa nevyčistí. Preto verím, že aj v uliciach chceme mať rovnako čisto ako doma. Preto už teraz ďakujem každému, kto prispeje k jarnému upratovaniu nielen jazykom, ale hlavne rukami,“ apeluje starosta Vladimír Bajan pred touto brigádou.

Odbornú pomoc pri čistení vodnej hladiny z člna poskytne Povodie Dunaja, odštepný závod Šamorín a potápači z klubu OCTOPUS. Potápačskou technikou sa bude čistiť časť dna ramena tentoraz v úseku pri premostení pri Medissime. Časť dna Veľkého Draždiaka v plážovej časti vyčistia potápači až v nedeľu 26. apríla v doobedňajších hodinách.

Čistenie Chorvátskeho ramena prebehne opäť na štyroch úsekoch súčasne od premostenia Antolská až po Mlynarovičovu ulicu. Do akcie sa môžu zapojiť jednotlivci aj skupiny, stačí sa nahlásiť na petržalskom miestnom úrade mailom na adrese zuzana.juhasova@petrzalka.sk alebo len prísť na jedno z miest stretnutia.

V prípade nepriaznivého počasia (niekoľkodňový hustý dážď pred podujatím, alebo intenzívny dážď v deň podujatia) sa čistenie ramena presunie na náhradný termín. Dobrovoľníkom odporúčame uzatvorenú obuv a oblečenie vhodné do terénu a zabudnúť by nemali ani na prípravok proti kliešťom. Rukavice, vrecia na odpad aj náradie poskytnú organizátori.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk