Petržalčanom rozdali vrecká na psie exkrementy

ILUSTRAÈNÉ: Psí výbeh
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA – Nový psí výbeh v meste Banská Bystrica už využívajú chovatelia. Na snímke je odpadkový kôš pre psie exkrementy. Banská Bystrica, 11. január 2013. Foto: SITA/Ján Viazanièka

BRATISLAVA 9. septembra – Viac ako 200 majiteľov psov v bratislavskej Petržalke si prevzalo na petržalskom úrade rolku igelitových vreciek na psie exkrementy. Petržalka pritom bude aj naďalej dopĺňať vrecká do 200 stojanov umiestnených na jej území. Agentúru SITA o tom informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová. Ako dodala, Petržalka eviduje viac ako 5 500 psov a ich zoznam je verejne prístupný na internetovej stránke.

Obyvatelia si tak podľa neho môžu skontrolovať, či je pes z ich okolia riadne zaevidovaný a daň zaplatená. „V opačnom prípade môžu takéhoto majiteľa nahlásiť e-mailom na adrese: pes@petrzalka.sk. Zabránia tak tomu, aby pre nezodpovedných majiteľov neprichádzala mestská časť o prostriedky, ktoré následne musí dotovať z daní všetkých obyvateľov Petržalky,“ uviedla Platznerová a dodala, že každý Petržalčan, ktorý má svojho psa prihláseného v Petržalke a riadne zaňho zaplatil daň, si od minulého pondelka môže prísť na miestny úrad prevziať rolku 250 kusov igelitových vreciek.

„Je to ďalší z krokov samosprávy, ktorý má viesť k zlepšeniu čistoty petržalského sídliska a možno aj k zvýšeniu disciplinovanosti majiteľov psov v odvádzaní dane za psa,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan. Za neodstránenie výkalov, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, môže policajt uložiť blokovú pokutu vo výške 65 eur. V prípade neprihlásenia psa do evidencie je to až 165 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk