Petržalka a Ekonomická univerzita v Bratislave organizujú letnú univerzitu pre seniorov

seniori-pocitac-kurz-lekcia-karlova-ves-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Seniorov čakajú štyri dva a polhodinové prednášky.

Bratislavská mestská časť Petržalka v spolupráci s Ekonomickou Univerzitou v Bratislave (EU) organizujú tento rok v júli Petržalskú letnú univerzitu seniorov, na ktorej sa od 9. do 18. júla zúčastní viac ako 40 seniorov. Pôjde o súbor prednášok z oblasti kultúry, zdravia a histórie. Letná univerzita je prvou aktivitou memoranda o spolupráci a porozumení medzi Petržalkou a EU, ktoré podpísali dnes počas tlačovej besedy rektor EU Ferdinand Daňo a starosta Petržalky Ján Hrčka.

V prvej prednáške operný spevák Martin Babjak porozpráva o hudbe a jej význame. Katarína Nádaska si pripravila prednášku o úlohe kata v stredovekej Bratislave a Ľuboš Kačírek predstaví Petržalku v minulosti a dnes. V poslednej prednáške poskytne Veronika Tirpáková seniorom rady o zdraví a o tom, ako zbytočne nemíňať peniaze na lieky.

Letnú univerzitu pre seniorov organizujú každý rok

Naši seniori sú plní energie a cez prázdniny chcú zmysluplne využiť čas. Chodia sem, pretože sa chcú naučiť nové veci,“ uviedla manažérka univerzity tretieho veku a celoživotného vzdelávania na EU Jana Chladecká. Letnú univerzitu pre seniorov organizujú každý rok v druhom a treťom júlovom týždni. Financovanie výučby je po dohode rozdelené medzi mestskú časť a univerzitu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na letnú univerzitu ešte do konca júna na miestnom úrade.

Memorandum o spolupráci chce mestská časť intenzívne využiť na spoluprácu v rôznych oblastiach. „Chceme využiť obrovský potenciál EU a začať užšie spolupracovať. Okrem letnej univerzity pre seniorov chceme spolupracovať aj v iných sférach. Memorandum by nemalo byť len formálnym aktom, ale radi by sme úzko a reálne spolupracovali na mnohých projektoch,“ uviedol starosta Hrčka.

My sme dnes so starostom podpísali memorandum, ktoré nám otvára mnohé možnosti na vzájomnú spoluprácu. Aj naša univerzita, aj mestská časť majú skvelých odborníkov, ktorí spolu môžu pripraviť rôzne projekty,“ dodáva rektor EU Ferdinand Daňo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk