Petržalka aktualizuje svoj komunitný plán sociálnych služieb do roku 2028

Lavka petrzalka.jpg

Mestská časť zbiera dáta vo forme názorov verejnosti do konca júna prostredníctvom online dotazníka.

Bratislavská Petržalka aktualizuje svoj komunitný plán sociálnych služieb do roku 2028. Po prvýkrát zapája verejnosť aj sociálnych pracovníkov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. „Mestská časť zbiera dáta vo forme názorov verejnosti do konca júna prostredníctvom anonymného online dotazníka,“ uviedla s tým, že dotazník bude k dispozícii aj v tlačenej verzii, napríklad na festivale Dni Petržalky 2023, ktorý sa uskutoční v nadchádzajúci víkend.

Komunitný plán sociálnych služieb (KPSS) je dôležitý strategický dokument, ktorý musí vypracovať a pravidelne aktualizovať každá obec. „KPSS odpovedá na otázku, v akom počte a aké nové sociálne služby treba vytvoriť a ktoré existujúce skvalitniť na území mestskej časti pre jej lepšie fungovanie – v prípade Petržalky aj na úrovni hlavného mesta,“ vysvetlila Halašková. Novým komunitným plánom s názvom Komunity Petržalky 2028 sa bude mestská časť riadiť počas nasledujúcich päť rokov.

Primárnym zámerom KPSS bude pretvorenie ponuky sociálnych služieb tak, aby zodpovedala potrebám dotknutých skupín komunít – seniorov, detí, mladých ľudí a rodín v ohrození, ľudí so zdravotným znevýhodnením a ľudí bez domova. „Tieto potreby bude samospráva zisťovať prostredníctvom viacerých dotazníkov v závislosti od cielenej komunity – klienti opatrovateľskej služby, klienti umiestnení v zariadeniach sociálnych služieb, organizácie v Petržalke poskytujúce sociálnu pomoc a verejnosť,“ dodala Halašková.

Verejnosť bude môcť svoj názor na kvalitu sociálnych služieb mestskej časti vyjadriť do 30. júna cez krátky online dotazník na tomto webe. K dispozícii bude aj jeho tlačená verzia na podateľni miestneho úradu na Kutlíkovej 17, v kultúrnych zariadeniach Petržalky (CC Centrum, DK Zrkadlový háj, DK Lúky), na Petržalskej plavárni a vo všetkých pobočkách petržalskej knižnice. Tlačený dotazník bude k dispozícii aj na festivale Dni Petržalky v samosprávnom zelenom stánku v areáli Závodiska dostihovej dráhy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk