Petržalka bude mať nové logo: Víťazné logo obsahuje Dunaj, strom a ikonický panelák

Cik cak centrum petrzalka ustanovujuce zastupitelstvo maps.jpg

Mestská časť Bratislava – Petržalka bude mať nové logo. Súťaž grafických dizajnérov vyhralo logo Juraja Hatlasa z Trenčína, ktoré obsahuje Dunaj, strom a ikonický panelák.

Víťaz súťaže dostane odmenu 5-tisíc eur. Informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková. Súťaž bola anonymná a porota hodnotila celkovo 41 návrhov. Každý autor mohol prihlásiť maximálne tri návrhy. Súťaž bola určená pre profesionálnych grafických dizajnérov, ktorí majú minimálne päťročnú prax. Museli sa preukázať, že zrealizovali minimálne tri grafické návrhy loga vrátane dizajn manuálu. Rozhodovalo najmä kreatívne spracovanie, unikátnosť a originalita loga, ale aj funkčnosť a technické využitie.

Nove_logo petrzalka.jpg
Zdroj: petrzalka.sk

Logo odzrkadľuje tri prvky, ktoré sú pre mestskú časť charakteristické alebo sa s ňou výrazne spájajú. Vľavo dole je vyobrazená vlnovka, ktorá má predstavovať Dunaj. Ľavú časť tvorí ikonický panelák, ktorý je typický pre Petržalku. Posledným prvkom je symbol stromu, ktorý je aj v historickom erbe Petržalky a zastupuje zeleň a prírodu mestskej časti,“ napísal vo svojom návrhu Hatlas.

Ako dodal, prepojenie týchto troch symbolov tvorí písmeno P ako Petržalka. Podľa predsedu poroty Stanislava Stankociho víťazné logo najlepšie vyjadruje charakter Petržalky. Podľa jeho slov sa dá logo dobre aplikovať do tlačových materiálov a elektronického prostredia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk