Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petržalka, Chorvátske rameno
ilustračné: SITA Pohľad na Chorvátske rameno v Petržalke, pri ktorom MČ Bratislava-Petržalka začala s osadzovaním lavičiek a smetných košov v rámci projektu na ochranu životného prostredia Životné prostredie a relax. Bratislava, 3. apríl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
2. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Petržalka bude o niečo čistejšia, pripravuje čistenie Chorvátskeho ramena

Na piatok 11. mája Miestny úrad Petržalka nnaplánoval skvelú akciu – čistenie Chorvátskeho ramena. Do tohto podujatia sa zapoja žiaci, študenti, pedagógovia, dôchodcovia, zamestnanci Miestneho úradu Petržalka, ale aj pracovníci povodia Dunaja (čln bude pripravený na úseku od nemocnice Medissimo smerom k Technopolu v prípade potreby aj na iných miestach).

Profesionálny tím potápačov bude čistiť lokality súbežne s akciou čistenie Chorvátskeho ramena 2018. Miestny podnik verejnoprospešných služieb zabezpečí rozvoz a zvoz náradia, ako aj odvoz plných vriec. Oddelenie životného prostredia MÚ pripravilo na akciu vrecia na odpad, rukavice, pitný režim a malé občerstvenie pre všetkých, ktorí priložia „ruku k dielu“ .

Kde sa bude čistiť?

Prvý úsek – od Dolnozemskej ulice po Medissimo. Miesto stretnutia bude pod premostením Dolnozemskej cesty podľa mapovej prílohy.

Druhý úsek úsek – od premostenia Medissimo po Technopol. Stretneme sa na premostení pri nemocnici Medissimo.

Tretí úsek – od Technopolu po premostenie Romanova (za Kauflandom). Stretnutie bude pri Technopole – bočný vchod od Chorvátskeho ramena. V tejto etape sa bude klasicky čistiť aj skate – park na Tupolevovej ulici.

Štvrtý úsek – od Jungmannovej po premostenie Romanova (za Kauflandom ). Dobrovoľníci sa stretnú na premostení Jungmannova.

Piaty úsek – od Bosákovej ulice po premostenie Jungmannova – miesto stretnutia pri graffiti stene na Bosákovej/Mlynarovičovej ulici.

Začiatok čistenia je naplánovaný na 9.  hodinu na každom stanovišti. Zapojiť sa môže každý, komu na čistote Petržalky záleží.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X