Petržalka bude o niečo čistejšia, pripravuje čistenie Chorvátskeho ramena

Petržalka, Chorvátske rameno
Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Na piatok 11. mája Miestny úrad Petržalka nnaplánoval skvelú akciu – čistenie Chorvátskeho ramena. Do tohto podujatia sa zapoja žiaci, študenti, pedagógovia, dôchodcovia, zamestnanci Miestneho úradu Petržalka, ale aj pracovníci povodia Dunaja (čln bude pripravený na úseku od nemocnice Medissimo smerom k Technopolu v prípade potreby aj na iných miestach).

Profesionálny tím potápačov bude čistiť lokality súbežne s akciou čistenie Chorvátskeho ramena 2018. Miestny podnik verejnoprospešných služieb zabezpečí rozvoz a zvoz náradia, ako aj odvoz plných vriec. Oddelenie životného prostredia MÚ pripravilo na akciu vrecia na odpad, rukavice, pitný režim a malé občerstvenie pre všetkých, ktorí priložia „ruku k dielu“ .

Kde sa bude čistiť?

Prvý úsek – od Dolnozemskej ulice po Medissimo. Miesto stretnutia bude pod premostením Dolnozemskej cesty podľa mapovej prílohy.

Druhý úsek úsek – od premostenia Medissimo po Technopol. Stretneme sa na premostení pri nemocnici Medissimo.

Tretí úsek – od Technopolu po premostenie Romanova (za Kauflandom). Stretnutie bude pri Technopole – bočný vchod od Chorvátskeho ramena. V tejto etape sa bude klasicky čistiť aj skate – park na Tupolevovej ulici.

Štvrtý úsek – od Jungmannovej po premostenie Romanova (za Kauflandom ). Dobrovoľníci sa stretnú na premostení Jungmannova.

Piaty úsek – od Bosákovej ulice po premostenie Jungmannova – miesto stretnutia pri graffiti stene na Bosákovej/Mlynarovičovej ulici.

Začiatok čistenia je naplánovaný na 9.  hodinu na každom stanovišti. Zapojiť sa môže každý, komu na čistote Petržalky záleží.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk