Petržalka chce byť lídrom v parkovaní, preto chystá nový model parkovania

parkovanie
ilustračné: SITA

Petržalka považuje dnešný model parkovania na území Bratislavy za chaotický a neudržateľný. Preto v rámci svojej pôsobnosti prichádza s aktivitami, ktorými zavedie postupne do parkovacej politiky poriadok a efektívny model regulácie statickej dopravy.

„Chceme, aby v prvom rade mali kde zaparkovať Petržalčania. Budeme radi, ak verejné parkoviská nebudú slúžiť nákladným ani firemným autám. A napokon, parkovacou politikou budeme sledovať to, aby naše parkoviská neboli zneužívané ľuďmi z rôznych kútov Slovenska, ktorí autá parkujú pod našimi panelákmi a jazdia na týždňovky do Rakúska,“ konkretizuje filozofiu pripravovanej parkovacej politiky prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik.

Podľa jeho slov Petržalka najskôr spracovala koncept parkovacej politiky, a to na základe doterajších dobrých skúseností s Výskumným ústavom dopravným v Žiline.

Ich skúsenosti a všeobecná odborná prestíž sú podľa Miroslava Štefánika „predpokladmi zavedenia takej parkovacej politiky, ktorá bude slúžiť Petržalčanom i samotnej mestskej časti“.

Petržalka pri nastavovaní verejného obstarávanie preto tiež spolupracovala so spomínaným dopravným ústavom, ktorého zástupcovia boli členmi výberovej komisie.

Rovnako spolupracovala s renomovanou právnou kanceláriou, aby predchádzala účelovým atakom či spochybňovaniu tými, ktorí môžu takéto aktivity vyvíjať za predpokladu neúspechu vo verejnom obstarávaní.

Prednosta miestneho úradu na margo parkovacej politiky zdôraznil, že poslanci budú v septembri prerokovávať ďalšie fázy riešenie tejto problematiky.

Podľa jeho slov: „Petržalka má všetky predpoklady, aby bola lídrom parkovacej politiky. Nespí a nečaká, lebo situácia je ďalej neudržateľná, a to tak pre vodičov, ako aj chodcov, napríklad pre seniorov, či matky s kočíkmi, ktorí častokrát musia chaoticky zaparkované autá obchádzať čím sa ako účastníci cestnej premávky sami vystavujú nebezpečenstvu.“

Petržalka sa k detailom k zavádzaniu parkovacej politike vyjadrí v momente, keď budú uzavreté všetky relevantné náležitosti. Tak, aby obyvatelia od prvého kroku cítili prínos nových riešení.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk