Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Taxík
ilustračné: SITA
22. januára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Petržalka chce mať pre seniorov sociálny taxík

Mestská časť Petržalka chce mať pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých obyvateľov sociálny taxík. Prepraviť má občana do denného stacionára, k lekárovi, do nemocnice a pomôcť má i pri vybavovaní úradných záležitostí.

Prepravná služba má odľahčiť rodinných príslušníkov starších a hendikepovaných obyvateľov Petržalky, fungovať by mala začať v tomto roku. Novú službu pre seniorov, na ktorú v petržalskom rozpočte vyčlenili 35 000 eur, presadila riaditeľka Domu tretieho veku – zariadenia pre seniorov na Poloreckého a zároveň petržalská miestna poslankyňa Daniela Palúchová.

Ďalšie detaily, podmienky prepravnej služby, prepravný poriadok, ako aj symbolickú výšku úhrady za službu a ďalšie náležitosti by malo riešiť príslušné všeobecno-záväzné nariadenie (VZN), ktoré musí schváliť miestne zastupiteľstvo. Na petržalskom miestnom úrade však ešte nevedia, či návrh VZN predložia na najbližšie zastupiteľstvo alebo až na ďalšie v tomto roku.

Rozpočtová kapitola sociálneho taxíka predpokladá nákup niekoľkých áut, ako aj jedného vozidla, ktoré prispôsobia na prevoz ŤZP osôb. V tomto roku chcú v Petržalke začať s uvádzaním služby a ak o ňu bude záujem, v ďalšom roku ju plánujú rozšíriť o viac áut. „Nápad na zriadenie prepravnej služby sa rodil postupne. Pri svojej každodennej práci v zariadení sociálnych služieb som sa stretávala s problémami seniorov a ŤZP občanov. Tieto problémy súvisia najmä so zníženou mobilitou seniorov a hendikepovaných osôb, ktoré majú problém dostať sa z miesta na miesto,“ uviedla poslankyňa Palúchová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X