Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
skola v prírode
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
7. mája 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Petržalka chce počas letných mesiacov organizovať edukačné tábory pre školákov

Cieľom návrhu je počas leta čiastočne dobehnúť zmeškanú výučbu a odbremeniť rodičov.

Bratislavská mestská časť Petržalka predstavila zámer organizovať počas letných mesiacov edukačné tábory pre školákov. Miestne zastupiteľstvo v pondelok schválilo návrh poslanca Juraja Kríža na organizáciu letných táborov pre školopovinnú mládež.

Cieľom tohto návrhu je čiastočne dobehnúť zameškanú výučbu pre deti na petržalských základných školách a zároveň pomôcť ich rodičom, ktorí v dôsledku čerpania dovoleniek, OČR, prípadne zhoršenej ekonomickej situácie budú potrebovať pracovať aj v júli a auguste,“ vysvetlil poslanec.

Letné školy v prírode

Petržalskí poslanci uložili prednostke miestneho úradu, oddeleniu školstva, kultúry a financií vypracovať do 31. mája komplexný plán realizácie letných škôl v prírode. Ten má obsahovať koncepciu výchovno-vzdelávacieho procesu, zabezpečenie logistiky a stravovania, ako aj vlastné kritéria výberu žiakov, keďže kapacita nebude môcť pokryť záujem všetkých rodičov.

Čiastočne tým vyriešime dva problémy, deti znovu navykneme na výchovno-vzdelávací proces a rodičia sa budú môcť aspoň čiastočne pracovne zaradiť,“ konštatoval Juraj Kríž a doplnil, že v prípade realizácie zámeru bude potrebné intenzívne prediskutovať zdravotné a hygienické podmienky s úradom verejného zdravotníctva.

Do zámeru by mali byť zahrnutí najmä voľnočasoví pracovníci a pracovníci školských klubov detí, ktorí počas predchádzajúcich týždňov nemohli plnohodnotne vykonávať svoju prácu.

Školská dochádzka

Minister školstva SR Branislav Gröhling viackrát avizoval zámer umožniť školskú dochádzku pre žiakov aj v letných mesiacoch.

Mali by sme byť pripravení, pokiaľ by ministerstvo školstva rozhodlo o výučbe aj v lete, aby sme mali nejaký materiál, ktorý v akejkoľvek forme počíta aj s touto eventualitou,“ doplnil poslanec a dodal, že Petržalka tak bude mať pripravenú organizáciu a plán letných táborov, ktoré bude realizovať buď samostatne, alebo ho v prípade potreby využije na realizáciu rozhodnutia ministerstva.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X