Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kutlikova peniaze.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk, pixabay.com
11. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Petržalka chce v novom roku hospodáriť s vyše 35 miliónmi eur

Najviac peňazí chce mestská časť investovať do vzdelávania, čo je suma vyše 20 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu mestskej časti na ďalší rok, o ktorom budú petržalskí miestni poslanci rokovať na utorkovom zasadnutí zastupiteľstva. Starosta Petržalky Vladimír Bajan predkladá rozpočet mestskej časti na rok 2018 v súlade so zákonnými predpismi zostavený ako vyrovnaný vo výške 35 928 082 eur.

Do životného prostredia i na kultúru investujú po vyše dvoch miliónov eur. Na dopravu a komunikácie chcú dať v Petržalke 1,5 milióna eur a na sociálnu pomoc a sociálne služby 1,6 milióna eur. Pol milióna eur navrhujú na šport a na nakladanie s majetkom a bývanie chcú dať vyše 800-tisíc eur.

V rámci rozpočtu navrhujú aj poslanecké priority, ktoré zapracujú v rámci prerozdelenia prebytku rozpočtu za tento rok. Patria sem rekonštrukcie základných a materských škôl v hodnote 300-tisíc eur, rekonštrukcia I. etapy Nobelovho námestia za 30-tisíc eur i rekonštrukcia polievacích vodovodov za 20-tisíc eur. Zaradili sem aj vybudovanie klimatizácie v pobočkách knižnice, investovať chcú tritisíc eur.

Súčasťou návrhu rozpočtu samosprávy sú aj príjmy a výdavky pätnástich rozpočtových organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti. Patria sem napríklad petržalské základne školy, Kultúrne zariadenia Petržalky i Miestna knižnica Petržalka.

Zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava-Petržalka sa začína v utorok 12. decembra o 9. hodine v v kongresovej sále Technopolservices na Kutlíkovej ulici 17 v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X