Petržalka chce v tomto roku postaviť nový výbeh pre psov, bude na Švabinského ulici

Pes vybeh hra.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mestská časť Petržalka plánuje v tomto roku postaviť nový výbeh pre psov na Švabinského ulici. Uviedla to Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu s tým, že samospráva ho však môže začať stavať až po získaní právoplatného povolenia.

„Výber lokality pre umiestnenie oploteného výbehu pre psov musí spĺňať viacero podmienok. Jedným z nich jej aj dostatočná vzdialenosť od obytných budov, čo je na území mestskej časti niekedy problém,“ doplnila Vnenková. Cieľom výbehov pre psov je venčenie psov bez vôdzky a bezkonfliktné spolužitie chovateľov psov s ostatnými obyvateľmi mestskej časti.

Od minulého roka môžu psičkári v Petržalke využívať výbeh pre psov na Vyšehradskej ulici. Postavili ho za šesť týždňov a mestská časť dala na výbeh zo svojho rozpočtu 10-tisíc eur. Priestor pre psov má rozlohu takmer 24 árov, sú v ňom lavičky, smetné koše, nádoby na psie exkrementy i informačné tabule pre majiteľov psov.

Prvý oplotený psí park v Petržalke otvorili v septembri 2014 medzi Rusovskou cestou, Wolkrovou ulicou a Panónskou cestou. Šesťdesiatšesťárový pozemok tvorí hlavne trávnatá plocha a na 800 štvorcových metroch je vybudované cvičisko pre psy. Vstup do výbehu je od Panónskej cesty z podchodu pod Rusovskou cestou, aj od križovatky Rusovská – Wolkrova. Obyvatelia majú k dispozícii aj výbeh pre psov na Holíčskej ulici. Petržalčania ho vybrali v hlasovaní o použití prostriedkov z participatívneho rozpočtu. Jeho plocha má rozlohu 1 059 štvorcových metrov, rekonštrukcia výbehu stála približne 14 000 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk