Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ucitelka skola ilustracne pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
26. júla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Petržalka chce zvýšiť motiváciu učiteľov, pozrite, akým spôsobom si môžu prilepšiť

Učitelia majú možnosť vymyslieť, navrhnúť a pripraviť projekt a v prípade jeho úspešnosti dostanú odmenu 100 eur za každý mesiac jeho aplikovania.

BRATISLAVA 26. júla – Bratislavská mestská časť Petržalka chce opäť zvýšiť motiváciu učiteľov v základných školách vo svojej správe. V rámci programu Naučiť lepšie, odmeniť viac majú učitelia možnosť vymyslieť, navrhnúť a pripraviť projekt a v prípade jeho úspešnosti dostanú odmenu 100 eur za každý mesiac jeho aplikovania. Od učiteľov samospráva chce, aby kvalitu vyučovania zvýšili zavádzaním inovácií. Petržalka o programe informuje na svojej oficiálnej webovej stránke s tým, že naň vyčlenili 22 500 eur.

Podporovať budú projekty, ktoré obsahujú inovatívnosť v nových poznatkoch, spôsoboch, metódach a využívajú informačné komunikačné technológie v predmetoch, ktoré vyučujú v základných školách. Pri hodnotení budú posudzovať aj počet zúčastnených žiakov alebo tried na projekte, zvýšenie motivácie detí, ich kreativity, rozvoj talentu a nadania i aktivity na rozvoj kritického myslenia.

Učitelia v Petržalke majú čas na to, aby si projekt pripravili. Svoje žiadosti o podporu môžu podávať do 4. septembra a vyhodnotia ich do 30. septembra. Posielať ich možno elektronicky na adresy [email protected] a [email protected], v jednom vytlačenom exemplári treba žiadosť podať na sekretariát zástupcu starostu. Tlačivo nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke Petržalky.

Samospráva uvádza, že naposledy členov hodnotiacej komisie najviac zaujala napríklad učiteľka, ktorá učí čítať žiakov so špecifickými poruchami na Základnej škole Tupolevova. Najviac projektov prišlo zo Základnej školy na Černyševského. Mestská časť Bratislava-Petržalka je zriaďovateľom jedenástich základných škôl.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X