Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lego stavebnica, deti, hrať sa
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com
26. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Petržalka dá aj tento rok príspevok deťom na súkromné škôlky

Mestská časť Petržalka dá príspevok na vzdelávanie detí v súkromných materských školách. Platí to však len pre deti, ktoré sa nedostali do škôlky v sprave samosprávy. Rozhodli o tom petržalskí miestni poslanci na utorňajšom zasadnutí zastupiteľstva.

Nenávratný príspevok 60 eur mesačne platí pre školský rok 2018/2019 a je pre maximálne 40 žiadateľov. Pre budúci školský rok pre kapacitu materských škôl, ktoré sú v správe Petržalky, neprijali v mestskej časti 506 detí vo veku tri až päť rokov s trvalým pobytom v Petržalke. Mestská časť tento príspevok poskytne štvrtý školský rok.

Podmienky pre žiadateľov

V dôvodovej správe materiálu mestská časť pripomína, že v rozpočte na tento rok je čiastka, ktorá umožňuje príspevok iba pre štyridsiatich žiadateľov. Cieľom tohto príspevku je znížiť počet neprijatých detí do materských škôl a pomôcť rodičom s umiestnením detí s trvalým pobytom v Petržalke. Cieľovou skupinou sú rodiny s nezaopatrenými deťmi, sám rodič s nezaopatrenými deťmi a deti, ktoré ku dňu nástupu do škôlky majú tri roky a majú menej ako šesť rokov. Žiadosti môžu rodičia posielať do polovice augusta. Podmienky poskytnutia príspevku sú v dôvodovej správe, ktorú mestská časť zverejňuje v materiáli na rokovanie utorňajšieho miestneho zastupiteľstva.

Stále je nedostatok miest

Pre školský rok 2018/2019 prijali do materských škôl v správe mestskej časti 972 detí, čo je takmer o dvesto viac ako vlani. Neprijatých však aj napriek tomu ostáva vyše päťsto detí, všetky petržalské deti tak samospráva stále nemôže do svojich škôlok prijať. „Oproti minulému roku pribudol aj počet žiadostí o prijatie, počet reálne podaných žiadostí bol takmer 1 600,“ informovala začiatkom júna Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu.

V petržalských materských školách deti pre školský rok 2018/2019 prijímali od 16. apríla do 27. apríla. Deti zapisovali do všetkých 24 škôlok, ktoré spravuje samospráva, vrátane materskej školy Vyšehradská. Od septembra tak bude v Petržalke o jednu škôlku viac. Novú triedu od septembra otvárajú aj v Materskej škole Bzovícka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X